Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد نماینده وزارت بهداشت در استان گفت: استان گیلان یکی از کانون های اصلی شیوع کرونا است و به بیمارستان صحرایی نیاز فوری دارد.

جبار کوچکی نژاد ایجاد هر چه سریع تر بیمارستان صحرایی در استان گیلان را به عنوان یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا در کشور ضروری و حیاتی خواند و اظهار داشت: توزیع ماسک، الکل و مواد ضدعفونی کننده در گیلان  روند خوبی ندارد و وزارت بهداشت مسئول این نابسامانی ها است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی عملکرد وزارت بهداشت و درمان و نماینده تام الاختیار وزارتخانه در استان گیلان را مورد انتقاد قرار داد و افزود: شنیده شده نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت در گیلان گفته که این استان به بیمارستان صحرایی نیاز ندارد در حالی که این حرف به عقیده بنده یک سخن کاملاً غیرمنطقی و غیرقابل قبول است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه نمایندگان گیلان در مجلس و استاندار موافق ایجاد بیمارستان صحرایی و افزایش تعداد تخت های بیمارستانی برای پذیرش بیماران کرونایی در استان هستند عنوان کرد: نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت و درمان حق اظهار نظر در این موارد را ندارد و به جای این کار بهتر است کمبودهای استان را به گوش وزارتخانه برساند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس کمبود ماسک، الکل و مواد ضدعفونی کننده در گیلان و رسالت وزارت بهداشت و درمان برای رفع این مشکلات را مورد تأکید قرار داد و گفت: در شرایط فعلی استاندار گیلان باید با قاطعیت تمام اوضاع را مدیریت کند و به نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت جهت رفع مشکلات استان مأموریت بدهد.

وی دخالت نماینده تام الاختیار وزارت بهداشت و درمان در گیلان در امور مدیریتی استان را غیرقابل پذیرش تلقی کرد و افزود: اینکه وی گفته ماسک لازم نیست و یا بیمارستان صحرایی نباید ایجاد شود مشخص می شود یا از مسائل گیلان اطلاع درستی ندارد و یا اینکه می خواهد در فشار وزارتخانه جهت بسیج کردن امکانات بیشتر برای استان قرار نگیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بازدیدهای خود از سطح بیمارستان های گیلان و شهر رشت، کمبود تجهیزات درمانی، دارویی و سایر امکانات در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: اینکه یک نماینده از وزارت بهداشت بیاید و همه کاره گیلان شود قابل قبول نیست از طرفی این استان به عنوان مرکز شیوع کرونا شناخته شده است.

کوچکی نژاد بسیج تمام امکانات وزارت بهداشت و درمان برای حل و فصل عقب ماندگی های گیلان در بخش وسائل و تجهیزات بیمارستانی را لازم و ضروری اعلام کرد و گفت: اینکه وزارت بهداشت در مقطعی از زمان تصمیم گرفت توزیع امکانات و لوازم بهداشتی از داروخانه ها ممنوع شود امر بسیار اشتباهی بود و نباید این کار را انجام می داد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ناتوانی مراکز بهداشتی در مدیریت توزیع تجهیزات بهداشتی که باعث تشدید نگرانی های مردم و زمینه ساز احتکار این کالاها شد را مورد توجه قرار داد و افزود: مسئولان باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا در این مقطع زمان هرگونه اشتباهی خسارت های سنگینی برای مردم به بار می آورد.

وی ضمن قدردانی و تشکر از زحمات، تلاش ها و فداکاری های پرستاران و پزشکان در سطح بیمارستان ها جهت رسیدگی به بیماران کرونایی اظهار داشت: کادر درمانی در یک جنگ سخت و حساس قرار گرفته و با تمان توان خود مشغول خدمات رسانی است و بدون شک مردم این تلاش ها و ایثارشان را هیچ وقت از یاد نخواند برد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان