Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با اشاره به آغاز ساخت احداث بیمارستان صحرایی در لاکان رشت از وزیر بهداشت خواست با توجه به کمبود کادر درمانی و پرستاری در گیلان، پرستاران استان هایی که در آنان شیوع کرونا کم است را به گیلان اعزام کند.

محمدحسین قربانی با بیان اینکه استان گیلان در هفته گذشته پیک شیوع ویروس کرونا در کشور بوده است، اظهار کرد: امروز در یک جنگ تمام عیار هستیم زیرا کرونا یک ویروس به عنوان یک دشمن نامرئی و خشن در کمین تک تک مردمان گیلان بوده و اگر مردم به آن توجه نکنند قطعاً با مشکل مواجه می شوند.

وی خود قرنطینه شدن مردم در منازل را یک تکلیف شرعی و انسانی دانست و گفت: تنها را قطع زنجیره ویروس کرونا و کنترل آن، ماندن مردم در منازل خود است و اگر مردم به این امر توجه نکنند شاید مجبور شویم با قوه قهریه مردم را در منازل قرنطینه کنیم.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان با اذعان به اینکه مسدود شدن جاده های گیلان تصریح کرد : مسدود کردن راههای ورودی گیلان اقدام بسیار خوبی بود زیرا ما در گیلان توانایی خدمات رسانی به بیماران خود را هم نداریم چه برسد به مسافران بوده است، 

قربانی مهم ترین نیازمندی های گیلان را تجهیزات پزشکی برای کادر درمانی دانست و افزود: تجهیزات حفاظت شخصی پرستاران و پزشکان به مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی ازجمله نیازمندی های مهم برای سربازان خط مقدم مقابله با کرونا است که باید فراهم شود.

وی با تأکید بر کمبود تخت در بیمارستان های استان گیلان بیان کرد: با توجه به نیاز بستری شدن و حاد بودن شرایط بعضی از بیماران نیاز داریم تا تخت های بیمارستان به ویژه تخت های آی سی یو را در قالب افزایش تخت های کل بیمارستان های استان یا احداث بیمارستان صحرایی افزایش دهیم.

عضو ستاد مرکزی قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا کشور با بیان اینکه در استان کمبود کادر درمانی و پرستاری وجود دارد، گفت: در تماسی که با وزیر بهداشت داشتم گفتم تا پرستاران استان هایی که در آنان شیوع کرونا کم است را به استان گیلان اعزام کنند زیرا کادر درمانی ما بسیار خسته هستند .

قربانی از استارت احداث زیرساخت بیمارستان صحرایی در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: مقرر شد سپاه پاسداران ۱۰۰ تخت در بیمارستان رازی اختصاص و آغاز احداث زیرساخت بیمارستان صحرایی در لاکان توسط سپاه پاسداران و ارتش انجام شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان