Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس از ضرورت ایجاد قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: سیر بیماری کرونا در گیلان صعودی بوده لذا مسئولان باید امکانات بهداشتی بیشتری را به این استان وارد کنند.

جبار کوچکی نژاد ظهر امروز در هفتمین جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا شهرستان رشت که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شده بود از سیر صعودی بیماری کرونا در استان گیلان خبر داد و اظهار داشت: میزان شیوع ویروس کرونا در روستاهای استان گیلان طبق آمار موجود اندک است لذا کشاورزان برای شروع کار خود مانعی ندارند اما باید مراتب بهداشتی لازم را رعایت کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط بحرانی استان گیلان وزیر بهداشت باید یکی از معاونان خود را به عنوان نماینده به گیلان بفرستد بیان کرد: باید برای ورود امکانات بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا در کشور و به ویژه گیلان برنامه ریزی درستی کرد و با توجه به حجم گسترده شیوع ویروس کرونا در استان انتخاب صرفاً یک نماینده توسط وزیر بهداشت مشکلی را حل نمی کند.

وی از لزوم ایجاد قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان رشت خبر داد و افزود: شهر رشت مرکز شیوع کرونا در استان گیلان است و با توجه به این موضوع تهیه لوازم حفاظت شخصی مانند مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش برای مردم این شهر اهمیت ویژه ای دارد و مسئولان استانی و کشوری باید برای رفع این دغدغه اقدامات جدی تر و مؤثرتری را انجام دهند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس کمبود وسایل حفاظت شخصی برای کادر درمانی استان گیلان به ویژه پرستاران را مورد اشاره و تأکید قرار داد و تصریح کرد: این روزها کسی به اندازه پرستاران برای بیماران زحمت نمی کشد و این قشر با تمام توان و متأسفانه با کم ترین امکانات به بیماران خدمات ارائه می دهند لذا ضرورت دارد که مسئولان با اتخاذ تمهیدات لازم برای رفع نیازهای آنان اقدام کنند.

کوچکی نژاد با انتقاد از عدم توزیع درست وسایل بهداشتی تولید شده توسط کارخانجات تولیدکننده در سطح استان گیلان و به ویژه شهرستان رشت خاطرنشان کرد: یکی از شرکت های تولید کننده مواد ضد عفونی در گیلان ادعا می کند که روزانه چند هزار مواد ضدعفونی کننده تولید و روانه بازار مصرف می کند اما این حرف کافی نیست و باید صحت این ادعا توسط مسئولان بررسی شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به شرایط خاص استان گیلان باید برای ورود امکانات بهداشتی و مواد ضدعفونی به استان گیلان اقدام شود اظهار داشت: اگر آمار درست درباره افراد مبتلا و همچنین قربانیان ویروس کرونا را به مردم نگوییم آنها به شبکه های معاند نظام مراجعه می کنند که این موضوع برای کشور آسیب زاست لذا باید واقعیات را به مردم بگوییم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان