Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده وزیر بهداشت در گیلان با بیان اینکه از صبح امروز تاکنون ۲۰ هزار قرص تامی فلو وارد استان شده است گفت: تا چند روز آینده دو بیمارستان جدید در گیلان هر کدام با ۲۰۰ تخت برای پذیرش بیماران کرونایی تجهیز و مهیا می شود.

محمدحسین قربانی از واردات بالغ بر 20 هزار قرص تامی فلو و حجم زیادی ماسک، دستکش و تجهیزات حفاظت فردی ویژه کادر درمانی به گیلان در دو روز اخیر خبر داد و اظهار داشت: تا چند روز آینده دو بیمارستان جدید در گیلان هر کدام با 200 تخت برای پذیرش بیماران کرونایی تجهیز می شود.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش ها و اقدامات خوب نماینده قبلی وزارت بهداشت در استان عنوان کرد: با رایزنی ها و پیگیری های بنده در طول همین دو روز اخیر امکانات بسیار قابل توجهی شامل ماسک، الکل، دستکش، مواد ضدعفونی کننده، دارو و سایر تجهیزات پزشکی وارد گیلان شده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی اقلام بهداشتی در گیلان موجود نیست اما حداکثر تا روز سه شنبه همین هفته حجم زیادی از کمبودهای استان جبران می شود تصریح کرد: در همین راستا از عموم مردم نیکوکار و جامعه خیران سلامت داخل و خارج کشور برای یاری رساندن به استان گیلان کمک و استمداد طلبیده ایم.

وی میزان پیشرفت فیزیکی دو بیمارستان جدیدالاحداث گیلان در شهرستان های لنگرود و تالش را 99 درصد اعلام کرد و با بیان اینکه مقدمات لازم برای تجهیز این مراکز درمانی در حال فراهم شدن است افزود: امیدواریم بیمارستان تالش از روز دوشنبه و بیمارستان لنگرود نیز تا آخر همین هفته راه اندازی و آماده پذیرش بیماران شوند.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان از رایزنی های گسترده و بی وقفه خود با نمایندگان دولت و وزیر بهداشت و درمان برای رسیدگی به امور استان و جبران کمبودهای آن سخن گفت و ابراز داشت: از صبح امروز تاکنون بالغ بر 20 هزار قرص تامی فلو وارد گیلان شد و امیدواریم با یاری خداوند متعال و مسئولان مشکلات استان به زودی رفع شوند.

قربانی با بیان اینکه نمی توان گفت که تعداد بیماران فوت شده گیلان بر اثر کرونا فقط 10 یا مثلاً 20 نفر است افزود: در گیلان حدود 200 نفر به علت بیماری های مختلف فوت کرده اند و منظور ما این نیست که تمام این افراد به علت ابتلا به ویروس کرونا جان باخته اند از طرفی شفافیت یکی از امتیازات و ویژگی های بنده در طول دوران خدمتم به مردم بوده است.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد آمارهایی که از قول وی در برخی رسانه ها و سایت های محلی بیان شده گفت: اینکه با صراحت بیاییم و بگوییم بیش از 200 نفر فوتی اخیر همه به علت ابتلا به کرونا اتفاق افتاده است چنین چیزی نیست و خیلی از این بیماران در گیلان به علت بیماری های تنفسی، زمینه ای و شبه آنفلوآنزا فوت شده اند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با تأکید بر اینکه آمارهای مربوط به تعداد افراد فوت شده بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در گیلان همان آماری است که در سطح کشور اعلام شده است افزود: در همین جا لازم می دانم از تلاش ها و ایثارگری کلیه کادر بهداشت و درمان کشور به ویژه استان گیلان که این روزها شرایط سختی را می گذرانند تشکر و قدردانی کنم.

وی حجم بالای بیماران ورودی به بیمارستان های گیلان و مشقاتی که پرسنل بهداشت و درمان گیلان در حدود 17 روز اخیر با آن دست و پنجه نرم کرده اند را مورد توجه قرار داد و گفت: جامعه پزشکی گیلان همانند دوران دفاع مقدس در خط مقدم مبارزه با بحران شیوع کرونا حاضر بوده و مشغول جان فشانی و نجات جان بیماران هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان