Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با اشاره به رفع ۸۵ درصد کمبودهای در گیلان در جهت مقابله با کرونا از به زانو درآوردن این ویروس طی یک هفته آینده در صورت همکاری مسئولان، خیران و مردم خبر داد.

 محمدحسین قربانی با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ نفر به مراکز درمانی گیلان مراجعه کرده اند، اظهار کرد: بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ نفر مرخص، حدود یک هزار و ۸۹۳ نفر در مراکز بیمارستانی بستری و کمتر از ۱۰ درصد این افراد با تست مثبت مبتلابه کرونا هستند.

مبتلایان کرونا در گیلان همان آمار رسمی وزارت بهداشت است

وی با اشاره به اینکه روز گذشته در جلسه شورای شهر رشت تعداد جان باختگان گیلانی طی ۲۰ روز اخیر را بالای ۲۰۰ نفر اعلام کرده، افزود: این به معنای جانباختگان همگی ناشی از کرونا نیست بلکه این افراد از بیماران آنفولانزا، شبه آنفولانزا و سایر بیماری های زمینه ای بودند، از این روز جانباختگان کرونا در گیلان همان آمار اعلام شده وزارت بهداشت است.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با ابراز رضایتمندی از همکاری گیلانیان در کاهش شیوع کرونا در استان، گفت: با تمام حساسیت های که به وجود آمده شاهد هستیم مردم گیلان نسبت به روز گذشته کمی بیشتر رعایت کرده اند و این روند ضمن تقدیر نیازمند استمرار است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم با اشاره به دست به کار شدن گیلانیان برای کاهش این ویروس وحشی در استان بیان کرد: جمعی از مردم به ویژه جوانان با حضور در میدان گیلان رشت به صورت خودجوش از مردم تقاضای قرنطینه خانگی دارند و در کنار آن با حضور در ورودی استان با زبان نرم و لین در تلاش اند تا از شمار مسافرین به استان بکاهند.

تنها راه قطع کروناویروس قرنطینه اختیاری در خانه است

قربانی با تأکید بر اینکه تنها راه قطع حلقه ویروس وحشی کرونا بیرون نیامدن افراد از خانه و تبدیل هر خانه به یک مرکز درمانی است، تصریح کرد: باید پرستاری از افراد بیمار شبه آنفولانزا یا با نشانه های اولیه کرونا در منزل بمانند و در همان جا درمان شوند.

به زانو درآوردن کرونا در گیلان تا یک هفته دیگر 

وی از فروکش کردن شیوع کروناویروس طی هفته آتی در گیلان خبر داد و  افزود: اگر همکاری مسئولان، خیران و مردم در گیلان به همین روال ادامه پیدا کند می توانیم یک هفته آینده اولین استانی باشیم که ویروس وحشی کرونا را به زانو دربیاوریم.

افزایش ۱۲۰ تخت درمانی جدید کرونا در گیلان با بیمارستان صحرایی سپاه

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در امور کرونا در گیلان با اشاره به سرویس دهی بیشتر کادر درمانی با اضافه شدن تخت های درمانی ایجاد شده توسط سپاه گفت: خوشبختانه بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی سیار جنب بیمارستان رازی تا پایان امروز راه اندازی می شود و از فردا ظرفیت پذیرش بیمار در آن انجام خواهد شد.

نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به رفع کمبودهای کادر درمان در گیلان طی روزهای آینده بیان کرد: تا حدود بسیار بالایی برخی کمبودها در مراکز درمانی نظیر ماسک، دستکش و یا لباس حفاظتی کادر درمان تأمین شده و می توان گفت نیاز استان حداقل تا دو روز آینده تأمین است.

توزیع ۲۰ هزار قرص تامی فلو در گیلان/ ۸۵ درصد کمبودهای گیلان رفع شده است

قربانی با اعلام اینکه صبح امروز ۲۰ هزار قرص تامی فلو وارد استان شده و در شبکه توزیع سراسر استان ازجمله مراکز درمانی قرارگرفته، خاطرنشان کرد: کمبود تجهیزات و کادر درمانی در کشور و به تبع آن در گیلان وجود دارد و این مسئله را بارها فریاد کشیده ام اما قاطعانه می توان گفت ۸۵ درصد کمبودها در تجهیزات و کادر درمان گیلان در جهت مقابله با کرونا مرتفع شده است و طی یکی دو روز آینده هیچ کمبودی در زمینه ماسک و دستکش نخواهیم داشت.

هر پرستار در هر شیفت کاری یکدست لباس حفاظتی

وی در پاسخ به اینکه برخی از کادرهای درمانی از جمله پرستاران برای حضور مستمر در مراکز درمانی با کمبود تجهیزات حفاظتی روبرو هستند، گفت: به هر پرستار در مراکز مراقبتی برای یک شیفت یک لباس اختصاص می یابد و اگر وارد شیفت بعدی شود حتماً باید از لباس حفاظتی جدید استفاده کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان