Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام دستگاه ها در گیلان فقط نظاره گر بوده و بار مسئولیت سنگین بحران مبارزه با کرونا بر دوش دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است گفت: بیماران کرونایی بین بیمارستان های گیلان سرگردانند.

اسدالله عباسی ضمن قدردانی از همت سپاه استان گیلان برای برپایی بیمارستان صحرایی در رشت اظهار داشت: تمام دستگاه ها در استان گیلان فقط نظاره گر بوده و بار مسئولیت سنگین بحران مبارزه با کرونا بر دوش دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته از طرفی بیماران کرونایی بین بیمارستان های استان سرگردانند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه گیلان به مدت دو هفته است که با دست خالی و امکانات ضعیف درگیر ویروس کرونا شده عنوان کرد: کار خاصی تاکنون در گیلان انجام نشده فقط جلساتی پشت درهای بسته برگزار شد که آن هم به عقیده بنده از لحاظ ارائه یک راه حل فوری برای کنترل این بحران در استان خروجی مثبتی نداشته است.

عباسی عدم تفویض اختیار به استاندار گیلان از سوی دولت را یکی از عوامل عدم پیشرفت کارها و برنامه مقابله با بحران کرونا در استان دانست و تصریح کرد: نمکی وزیر بهداشت پس از دو هفته به هم ریختگی نماینده جدید خود را در گیلان معرفی کردند در حالی که برای کمک به این استان باید زودتر از این ها دست به کار می شد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی اوضاع گیلان از لحاظ درمان مبتلایان به کرونا را بد و غیرقابل قبول تلقی کرد و بیان داشت: بیمارستان های گیلان در شرایط عادی هم برای پذیرش بیمار با کوهی از مشکلات روبه رو بودند و حتی بسیاری از مراکز درمانی استان و شهرستان ها امکانات و تجهیزات لازم را نداشتند.

عباسی با تأکید بر اینکه در گذشته وی بارها با وزیر بهداشت رایزنی کرده تا مشکل عدم وجود دستگاه اکسیژن ساز و سی تی اسکن در بیمارستان رودسر برطرف شود افزود: متأسفانه این وعده ها هرگز عملی نشد تنها بیمارستان رودسر الان مملو از بیمار است و سایر بیماران بد حال شهرستان مجبورند به لنگرود و لاهیجان مراجعه کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از بستری تعداد زیادی از بیماران کرونایی شهرستان های رودسر و املش در رامسر و سایر نقاط استان گیلان خبر داد و گفت: راه های ورودی به مازندران بسته شده و مردم جهت بستری بیماران خود دیگر نمی توانند به رامسر بروند از طرفی بیمارستان های لاهیجان و لنگرود هم اشباع شده اند.

عباسی با تأکید بر اینکه تنها بیمارستان رودسر هم اینک با دو پزشک عمومی در حال رسیدگی به امور مراجعه کنندگان و بیماران است عنوان کرد: برخی پزشکان به مرخصی رفته در بیمارستان حضور ندارند از طرفی اوضاع در لاهیجان هم خراب است و بیماران شهرستان های رودسر و املش در آن جا فوت می کنند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان حتی برای رسیدگی به بیماران خود در شرایط عادی هم مشکل داشت افزود: بحث قرنطینه شدن گیلان و محدودیت شدید ترددها در استان در جلسه ای که دیروز با وزیر بهداشت و رئیس مجلس داشتیم مطرح شد از طرفی وزارت بهداشت باید کمبودهای بیمارستان های گیلان را برطرف کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان