Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده وزیر بهداشت در گیلان از مشارکت گسترده خیران داخلی و خارجی برای ارسال کمک های بهداشتی به این استان در پی شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: سفر به گیلان حاصلی جز تهدید سلامتی ندارد.

محمد حسین قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران از جان باختن 33 نفر در گیلان به علت ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: در راستای رفع مشکلات بیمارستان های گیلان درصددیم از ظرفیت خوب خیران سلامت داخل کشور و حتی خارج کشور استفاده کنیم و تاکنون در این امر موفقت هایی به دست آمده است.

نماینده وزیر بهداشت در گیلان در خانه ماندن و عدم تردد در خیابان ها را همچنان بهترین روش برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در سطح کشور تلقی کرد و افزود: در راستای اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا از مردم سراسر گیلان تقاضا داریم به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کرده و اطلاعات خود را وارد کنند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس مشارکت 27 درصدی مردم گیلان در طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا را قابل قبول توصیف کرد و بیان داشت: با تکمیل پرسشنامه مربوطه و ورود شماره تلفن توسط هر فرد پیامکی در مورد وضعیت سلامتی برایش ارسال شده و به ترتیب به افرادی که مشکوک به این بیماری باشند کمک می شود.

قربانی فعال شدن آزمایشگاه های گیلان برای خدمات رسانی به مردم را مورد اشاره قرار داد و با تأکید بر اینکه روزانه 100 تست کرونا در استان انجام می شود عنوان کرد: تعداد کل بیمارانی که در گیلان تحت مراقبت و بستری هستند هزار و 620 نفر است و از این میان بیش از 200 نفر فوتی به علت بیماری های تنفسی، آنفلوآنزا و کرونا داشتیم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرنطینه خانگی را بهترین راه جهت پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در گیلان اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه ما در پیک گسترش ویروس کرونا قرار داریم اما دیروز بعد از گذشت حدود 16 روز ورودی مبتلایان به بیمارستان های گیلان کاهش یافته که دلیل اصلی آن بحث قرنطینه خانگی است.

وی از تلاش مراکز درمان گیلان جهت رسیدگی به بیماران کرونایی خبر داد و با بیان اینکه 3 هزار و 800 تخت در مراکز دولتی و هزار و 200 تخت در بیمارستان های خصوصی استان درگیر درمان مبتلایان کرونا هستند گفت: راه اندازی بیمارستان سیار 120 تختخوابی توسط نیروی دریایی و سپاه از جمله اقدامات مثبت روزهای گذشته است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تجهیز هتل المپیک رشت با ظرفیت 200 تخت به همراه کادر پزشکی و پرستار برای بیمارانی که بعد از دوران عملیاتی درمان کرونا به مراقبت نیاز دارند را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در راستای استفاده از تمام ظرفیت ها جهت خدمات رسانی به مردم روز گذشته 25 بیمار را به این مرکز انتقال دادیم.

قربانی از عدم وجود کارگاه تولیدی اقلام بهداشتی با ظرفیت وسیع در گیلان سخن گفت و ضمن ضروری خواندن مشارکت جامعه خیران در راستای رفع کمبود تجهیزات و لوازم اظهار داشت: در روزهای گذشته تعدادی از کادر درمانی شامل پزشک، پرستار و خدمات شاغل در بیمارستان های گیلان بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه در حال حاضر سفر به گیلان حاصلی جز تهدید سلامتی و مرگ ندارد، محدودیت تردد در جاده های استان را خواستار شد و گفت: از تمام مردم سراسر کشور تقاضا داریم فعلاً و تحت هیچ شرایصی به گیلان سفر نکنند زیرا این استان در حال حاضر سوغاتی جز مصیبت و بیماری ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان