Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اذعان به اینکه همه جای استان برای مردم آلوده است، گفت: استان گیلان یکی از اهداف گردشگری مردم در ایام نوروز بوده ولی با توجه به شیوع ویروس کرونا در این استان و کمبود امکانات کادر درمانی و تخت بیمارستان ها از همه مسافران می خواهم به هیچ عنوان به این استان سفر نکنند.

ارسلان زارع امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم گیلان همکاری بسیار خوبی را با مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی برای کنترل ویروس کرونا انجام دادند، اظهار کرد: مردم گیلان بنابر توصیه متخصصان و کارشناسان بهداشتی، قطع چرخه ویروس کرونا را مهم ترین مؤلفه در موفقیت مبارزه با این بیماری دانسته و ۷۰ درصد از مردم گیلان توصیه ها مبنی بر اینکه در خانه بمانیم را با جدیت رعایت می کنند و کمترین ترددها و عبور و مرور را دارند که قدردان آنان هستیم.

وی با اشاره محدود بودن امکانات در استان گیلان افزود: استان گیلان به لحاظ امکانات و زیرساخت های بهداشتی و درمانی از متوسط کشور پایین تر بوده ولی در این مدت موقعیت های جغرافیایی، اماکن عمومی و معابر توسط شهرداری ها و دهیاری ها و سپاه قدس گیلان ضدعفونی شد.

رئیس ستاد مبارزه با ویروس کرونا گیلان با اذعان به اینکه همه جای استان برای مردم آلوده است، تصریح کرد: استان گیلان یکی از اهداف گردشگری مردم در ایام نوروز بوده ولی با توجه به شیوع ویروس کرونا در این استان و کمبود امکانات کادر درمانی و تخت بیمارستان ها از همه مسافران می خواهم به هیچ عنوان به این استان سفر نکنند.

زارع درخواست مردم گیلان از عدم حضور مسافر را نشان از مهمان نوازی آنان دانست و بیان کرد: در طول سال به ویژه ایام نوروز، گیلان مهمان نوازی بسیار خوبی از مردم دیگر استان های کشور انجام داده و مهمان پذیرها، هتل ها و اماکن اقامتی در اختیار مسافران قرار می گرفت ولی مردم گیلان دوست ندارند مسافران با حضور در این استان به ویروس کرونا مبتلا شوند.

وی تأکید بر عدم ضدعفونی کردن بعضی از نقاط استان گیلان گفت: با توجه به آلودگی که وجود دارد نمی توان تمام اماکن را ضدعفونی کرد به همین دلیل از مسافران می خواهم که سفر خود به گیلان را به ایام تابستان موکول کنند.

استاندار گیلان با قدردانی از استقبال مردم از طرح ملی بسیج مقابله با کرونا در استان گیلان افزود: تاکنون ۴۰ درصد مردم گیلان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا ثبت نام کرده و پزشکان در حال غربالگری و شناسایی افراد مشکوک به کرونا هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان