Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات گسترده کادر درمانی و متضرر شدن مردم در پی کرونا، خواستار در نظر گرفتن مساعدت ها و مشوق های مالی از سوی دولت برای آنها شد.

جبار کوچکی نژاد با تقدیر از خدمات کادر درمانی استان درپی شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور کادر درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی در کنار سایر نیروهای بیمارستانی و دانشگاهی خدمات ارزنده ای به مردم ارائه کرده اند که شایسته تقدیر است.

وی با بیان اینکه انتظاراتی کادر سلامت استان از مسؤولان دارند که بخشی از آن ها ملی است، افزود: دولت باید یک بسته حمایتی و پشتیبانی ناشی از پرداخت معوقات کادر سلامت و تشویقی ها را در کنار مجهز کردن کادر سلامت به ملزومات بهداشتی مهیا کند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دولت علیرغم در نظر گرفتن مشوقان مالی برای کادر سلامت، باید تسهیلاتی را نیز برای مردم در نظر بگیرد، تصریح کرد: دولت باید در پی شیوع ویروس کرونا که بسیاری از اصناف و کسبه ها از کار دست کشیدند؛ از تاکسی داران، دکه داران و مغازه داران گرفته تا مردم از جمله اقشار اجتماعی آسیب پذیر، بسته حمایتی را در نظر بگیرید.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر لزوم رفع نواقص ساختاری و بروکراسی به جهت مقابله اصولی با کرونا ویروس تاکید کرد و گفت: همه دستگاه های عضو ستاد مقابله با کرونا ویروس باید پای کار باشند نه اینکه تنها دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت درمان و آموزش در سطح کشور در صف مقدم مبارزه با این مهاجم ناخوانده قرار بگیرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه تمامی وزارتخانه ها باید پای کار باشند و برای از بین بردن ویروس کرونا تلاش مضاعف کنند، تصریح کرد: بر اساس مصوبات جدید وزارت صنعت معدن و تجارت وظیفه تولید و توزیع ملزومات لازم بهداشتی حتی برای بیمارستانها، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی مسؤولیت قرنطینه استان ها، کنترل ورود و خروج افراد در کشور و حتی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و وظیفه در اختیار گذاشتن مراکز درمانی و بیمارستان های خود در اختیار سلامت استان را بر عهده دارد در حالی که در ابتدای مقابله با ویروس این وظایف همگی بر عهده وزارت بهداشت بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتظار این بود تا رئیس جمهوری و معاون اول آن فرماندهی میدان مبارزه با ویروس کرونا را بر عهده بگیرد، گفت: وقتی فرماندهی میدان عرصه بسیار بزرگی همچون مبارزه با ویروس کرونا به دست یک وزیر سپرده می شود معلوم است که سایر وزرا از یک وزیر حرف شنوی نخواهند داشت و در نتیجه انتظار بود رئیس جمهور یا معاون اول آن فرماندهی میدان را برعهده بگیرند.

کوچکی نژاد با اشاره به خدمات گسترده کارهای درمانی نظامی، سپاهی، بسیجی و سایر دستگاه های اجرایی در مقابله با ویروس کرونا گفت: برای مقابله با ویروس مهاجم کرونا تمامی دستگاه ها و مردم پای کار آمدند و لازم است آن دسته از فارغ التحصیلان یا دانشجویان رشته های پزشکی و پرستاری نیز وارد میدان شده و همچون دوران دفاع مقدس به صورت منظم و منسجم ساماندهی شوند تا هر چه سریعتر کنار را شکست بدهیم.

 وی بر لزوم رعایت بیش از پیش مردم و جدی گرفتن آنها نسبت به شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: آنطور که ما مطلع هستیم خط۰ر شیوع ویروس کرونا بسیار جدی است و مردم بهتر است در خانه بمانند چون ترددهایی که در شهر یا مبادی ورودی استان نیز انجام می شود بنا بر ضرورت و تهیه آذوقه هایی است که لاجرم باید صورت بگیرد و نمی توان جلوی آنها را گرفت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان