Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده وزیر بهداشت در گیلان ضمن گله مندی از عدم تأمین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های استان نظیر تجهیزات حفاظت فردی گفت: برای رفع کمبودهای گیلان و تأمین صد در صدی امکانات بیمارستان ها دست از تلاش بر نمی داریم.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، تأمین دارو و تجهیزات مورد نیاز کادر بهداشت و درمان گیلان را از اولویت های مهم استان اعلام کرد و اظهار داشت: تا به امروز تلاش ها و پیگیری های زیادی برای رفع صد در صدی این کمبودها در مراکز درمانی گیلان انجام دادیم و انتظار داریم نگاه ویژه ای به این استان مبذول شود.

نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان دستور مقام معظم رهبری جهت ورود نیروهای مسلح برای مبارزه با اپیدمی کرونا در سراسر کشور را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: اتخاذ تصمیماتی نظیر این کمک بزرگی برای مجموعه وزارت بهداشت و درمان بود زیرا این مجموعه به تنهایی قادر به مدیریت تمام حوزه ها جهت مقابله با کرونا نیست.

قربانی فرماندهی قرارگاه ملی مبارزه با کرونا با محوریت رئیس جمهور، پای کار آمدن وزارتخانه ها و استفاده از ظرفیت های ملی برای مقابله با کرونا در کشور را اقداماتی بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در ابتدای شیوع این بیماری در کشور تمام وظایف بر دوش وزارت بهداشت بود و این مجموعه نمی توانست به رسالت خود عمل کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تفویض کارها، برنامه ریزی و مشخش شدن وظایف هر ارگان و نهادی را در بسیج ملی مبارزه با کرونا بسترساز تحقق اهداف مورد نظر وزارت بهداشت دانست و افزود: اعمال محدودیت های ترافیکی در مراکزی که کانون شیوع ویروس کرونا هستند نیز کمک بسیار بزرگی به وزارت بهداشت و درمان می کند.

وی اجرای طرح غربالگری، بیماریابی و بسیج ملی مبارزه با کرونا در سطح گیلان را برای کنترل این بیماری در استان بسیار مؤثر ذکر کرد و ابراز داشت: گیلان یکی از کانون های اصلی شیوع و بحران کرونا در کشور محسوب می شود بنابراین برای نجات این استان باید برنامه ها بر روی قطع چرخه انتقال بیماری متمرکز شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس حضور مردم در سطح خیابان ها و معابر و یا به راه انداختن بازارهای محلی و نوروزی و گشت و گذار در آن ها را از اقدامات خطرناکی که موجب می شود گیلان در بحران جدی تری فرو برود تلقی کرد و بیان داشت: از مردم و شهروندان گیلانی انتظار داریم تا جای ممکن از منازل خود خارج نشوند.

نماینده وزیر بهداشت در استان گیلان تأمین داروی مورد نیاز مردم را از دیگر دغدغه ها اصلی خود اعلام کرد و با تأکید بر اینکه برای رفع کمبودهای موجود تاکنون از هیچ تلاشی مضایقه نشده است اظهار داشت: با ورود نیروهای مسلح و اعمال محددیت ترددها امیدواریم بتوانیم چرخه شیوع ویروس کرونا را در گیلان قطع کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان