Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مسؤولان سلامت و سپاه استان گیلان با حضور در بیمارستان رازی، مرکز درمان بیماران کرونایی ضمن تبریک سال نو با اهدای گل از زحمات بی شائبه پزشکان و پرستاران تقدیر کردند.

لحظه تحویل سال نو در فرهنگ و آداب ایرانیان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و هرکسی مایل است در این لحظات در کنار خانواده خود بماند و سال شمسی را با حضور دلگرم کننده خانواده آغاز کند.

نوروز ۹۹ در ایران با تمام فراز و نشیب هایی که سال گذشته اش داشت با بحرانی در حوزه سلامت روبرو شد که در پی آن جبهه ای از همدلی، هماهنگی و اتحاد ملی برای شکست و عبور از آن بحران در کشور شکل گرفت و آن عزم جدی همگان برای شکست ویروس منحوس و مهاجم کرونا بود.

گرچه تمامی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها در کنار مردم ماندند تا کرونا را شکست دهند اما یک قشر علی رغم رسالت انسانی، شرعی و قانونی خود از ابتدا در میدان و خط مقدم جنگ حاضر شد و هم چنان نیز در این نبرد حضور فعالانه دارد و آن قشر پرتلاش، فرهیخته و فعال کادر سلامت است.

با توجه به اینکه شیوع ویروس کرونا، گیلان را به یکی از استان های درگیر و بحرانی تبدیل کرد، کادر حوزه سلامت با حضور مستمر، بی وقفه و شبانه روزی و به عبارت صحیح تر بی منت با این ویروس، خود نیز درگیر شده که تقدیم حدود ۱۰ شهید خدمت در حوزه سلامت استان گواه بر این تلاش های مجاهدانه است.

امروز نخستین روز از بهار سال ۹۹ است و تقریباً یک ماه از آغاز حضور سربازان و افسران کادر درمان گیلان بر بالین بیماران کرونایی در استان می گذرد و همچنان این قشر در تکاپو و جنگیدن با این ویروس هستند تا سلامتی که نعمت ارزنده و مورد تأکید تمامی ادیان و ملیت ها هست را به مردم هدیه کنند.

تلاش های بی وقفه و مجاهد گونه کادر درمان و سلامت استان موجب شد تا امروز فرماند ه سپاه قدس گیلان، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گیلان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به منظور تقدیر از تلاش های جهادگرانه پزشکان، پرستاران، بسیجیان، سپاهیان و همچنین نیروهای خدماتی و اداری و تبریک سال نو در بیمارستان رازی، مرکز درمان بیماران کرونایی حاضر شوند.

مسؤولان گیلان در این ویژه مراسم با اهدای گل به پزشکان، پرستاران و سایر رزمندگان میدان نبرد با کرونا در بیمارستان رازی از تلاش های بی وقفه کادر درمان این مرکز که شب و روز نشناخته و با در دست گرفتن جان خود بی منت به مردم و بیماران خدمت رسانی می کنند، تقدیر کردند.

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز با تقدیر از یک ماه فعالیت مستمر و مجاهدانه بهداشت و درمان گفت: سپاه و بسیج در کنار کادر بهداشت و درمان و مردم تا شکست کامل کرونا خواهند ماند و امروزه هیچ اولویتی مهم تر از بین بردن کرونا ویروس ندارند.

دکتر محمدحسین قربانی، نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در گیلان در امور کرونا نیز با تقدیر از کادر بهداشت و درمان ازجمله پزشکان و پرستاران بیان کرد: فعالین حوزه بهداشت و درمان همیشه برای مردم ملموس بوده و نقش جهادگونه آن ها در شرایط کنونی نیز در تاریخ خواهد ماند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه تنها راه مقابله اصولی و هدفمند برای از بین بردن کرونا از مردم خواست به پویش ملی در خانه بمانیم بپیوندند و از سفرهای غیرضروری به ویژه استان گیلان بپرهیزند.

ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه تقدیر از پزشکان و پرستاران بیمارستان رازی ضمن تقدیر از فعالیت مجاهد ترانه کادر درمانی ویژه پزشکان و پرستاران اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان استان به همراه تمامی دستگاه های اجرایی ازجمله سپاه و بسیج در کنار بیماران خواهند ماند و یقیناً با همراهی مردم این ویروس مهاجم را شکست خواهد داد.

امروزه پزشکان و پرستاران حاضر در میدان نبرد با ویروس منحوس، وحشی و مهاجم کرونا در حالی در شیفت های خدمت رسانی خود حاضرشده اند که بسیاری از مردم در کنار خانواده ها بر سر سفره هفت سین حضور داشته و آیین باستانی نوروز را گرامی می دارند.

آنچه بیش از همه موردتوجه بوده و کادر درمانی ازجمله پزشکان و پرستاران نیز به آن اذعان دارند همراهی و همگامی مردم با رزمندگان حوزه بهداشت و درمان است که در آن تأکید می کنند مردم حتماً در خانه بمانند و با قرنطینه اختیاری خود و عدم حضور در مجامع عمومی و همچنین بازدیدهای نوروز، از فشار بیش ازپیش کادر درمان که این روزها از دیدار خانواده های خود هفته ها هست محروم شده اند، بکاهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان