Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان با تأکید بر احتمال بروز بحران در روزهای آینده گفت: با توجه به میزان حجم ورودی مسافر به استان گیلان باید خود را آماده رودررویی با یک مصیبت عظیم کنیم زیرا تعداد زیادی از مردم در حال سفر به گیلان هستند و ظرفیت بیمارستان های استان تکمیل شده است.

محمدحسین قربانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه متأسفانه عده ای از مردم به توصیه های مسؤولان وزارت بهداشت بی توجه بوده اند، اظهار کرد: بارها از تریبون های مختلف از مردم درخواست کردیم که استان گیلان آمادگی پذیرایی از مسافران به دلیل شیوع کرونا را ندارد ولی با این شرایط عده ای بازهم به استان گیلان سفر کردند.

وی با تأکید بر احتمال بروز بحران در روزهای آینده گفت: با توجه به میزان حجم ورودی مسافر به استان گیلان باید خود را آماده رودررویی با یک مصیبت عظیم کنیم زیرا تعداد زیادی از مردم در حال سفر به گیلان هستند.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان، این استان را همچنان کانون کرونا در کشور دانست و بیان کرد: متأسفانه هنوز گیلان را خطری جدی تهدید می کند زیرا عده ای از مسافران هنوز در حال ورود به استان هستند و بنده به عنوان یک پزشک و مقام مسؤول به شدت اعلام خطر می کنم زیرا عده ای از مردم محلی گیلان هم خود قرنطینه شدن را انجام نداده و در خیابان ها تردد می کنند.

قربانی با اذعان به اینکه گیلان دیگر ظرفیت پذیرش بیمار را ندارد، تصریح کرد: یکی از دلایلی که از مسافران درخواست دارم به گیلان سفر نکنند این است زیرا دیگر بیمارستان و مراکز درمانی دولتی و خصوصی گیلان توان پذیرش بیمار برای مسافران را ندارد زیرا ظرفیت آن تکمیل شده است.

وی با اشاره به غربالگری ۹۰ درصدی مردم گیلان در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا افزود: مدیران و تمام معاونین دانشگاه علوم پزشکی گیلان موظفند در تعطیلات نوروز در محل خدمتشان حاضرشده و به مردم خدمات ارائه دهند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به ثابت بودن روند بیماران ورودی به بیمارستان های گیلان به دلیل کرونا بیان کرد: گیلان یکی از استان های پیشتاز در اجرایی شدن طرح بسیج ملی مقابله با کرونا بوده و تاکنون بیش از دو میلیون نفر از مردم گیلان در این طرح ثبت نام کردند و در این رابطه به نتایج و ثمرات بسیار خوبی رسیدیم.

قربانی با بیان به اینکه مابقی افراد غربال نشده به زودی مورد پایش قرار می گیرند، گفت: ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت گیلان هنوز غربالگری نشده و هیچ اطلاعاتی به مانند شماره تلفن یا آدرس از آنان موجود نیست که قطعاً تا چند روز آینده این افراد شناسایی می شوند.

وی با تأکید بر بررسی دقیق نیازمندی های بیمارستان های استان گیلان افزود: تجهیزاتی که به بیمارستان های استان گیلان تعلق می گیرد باید بر اساس تعداد تخت و افراد بستری شده صورت گیرد.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان از تولید ماسک n۹۵ در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: با پیگیری و تلاش های صورت گرفته تولید ماسک های n۹۵ از هفته آینده آغاز و دیگر مشکلی دراین باره در استان وجود ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان