Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای ۸۵ درصدی طرح غربالگری در استان خبر داد و گفت: به همت جهادگران عرصه سلامت و با همکاری مردم موج سرکش اپیدمی کرونا در گیلان کنترل شده است.

محمدرضا نقی پور در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، اجرای 85 درصدی طرح غربالگری و بسیج ملی مقابله با کرونا در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و ایثارگونه کلیه جهادگران عرصه سلامت و با همکاری خوب و مطلوب مردم موج سرکش اپیدمی کرونا در گیلان کنترل شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان آغاز فعالیت کشاورزی و نشاکاری در استان که بخشی از این کار معمولاً به شکل غیرمکانیزه انجام می شود اشاره کرد و بیان داشت: از عموم کشاورزان انتظار داریم به توصیه های ستاد مقابله با کرونا توجه ویژه داشته باشند و در حین انجام فعالیت های خود دستورالعمل ها را رعایت کنند.

نقی پور با تأکید بر اینکه تاکنون از سوی دولت و مجموعه وزارت جهاد کشاورزی سیاست یا دستوالعمل خاصی برای انجام فعالیت های کشاورزی و نشاکاری در گیلان مطرح نشده است عنوان کرد: گیلان استانی کشاورزی محسوب می شود بنابراین انتظار داریم مردم در کنار کار روزمره حفاظت از سلامتی خود را در اولویت قرار دهند.

وی مشخص نبودن آدرس و شماره تماس بخشی از مردم برای اجرای طرح غربالگری را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه از روش های مختلفی درصدد رفع این مشکل هستیم تصریح کرد: در حال حاضر شرایط گیلان و بیمارستان هایش تحت کنترل است و از آن وضعیت سخت و اپیدمی شیوع ویروس کرونا تا حدودی عبور کرده ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از احتمال شروع موج دوم شیوع کرونا در استان و نگرانی هایی که در این مورد وجود دارد سخن گفت و خاطرنشان کرد: به عموم مردم توصیه می کنیم به هیچ عنوان مسافرت نروند؛ فواصل را رعایت کنند تا با همکاری آنان از شروع مجدد شیوع این ویروس در استان گیلان جلوگیری به عمل آوریم.

نقی پور نقش تعیین کننده مردم در ریشه کنی ویروس کرونا، پرهیز از ترددهای غیرضروری و همراهی آنان با کادر بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تنها راه مقابله مؤثر با شیوع بیشتر ویروس کرونا قطع زنجیره انتقال آن است بنابراین عدم حضور در تجمعات توسط مردم تحقق این هدف را امکان پذیر می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان