Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان گفت: نگران موج دوم شیوع کرونا هستم؛ امکانات بیمارستانی گیلان پاسخگوی بحران جدیدتری نیست.

محمد حسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با قدردانی از تلاش های ایثارگران مدافعان سلامت استان و همکاری بسیار گسترده مجموعه بسیج و سپاه قدس گیلان با ستاد مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: بنده بارها گفته ام امکانات درمانی ما در گیلان محدود است بنابراین به همدلی و همراهی آحاد مردم به شدت نیازمندیم.

نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در استان گیلان با بیان اینکه اجرای طرح بسیج ملی مقابله با کرونا در گیلان به مراحل پایانی خود رسیده است عنوان کرد: بیش از 7 هزار نیروی بهورز، بسیجی و سایر نهادها کادر پزشکی و درمانی و دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در این مسیر یاری کردند که جا دارد از تمام آنان صمیمانه قدردانی کنم.

قربانی عادی شدن شرایط قرنطینه را در استان یکی دیگر از نگرانی های خود اعلام کرد و با تأکید بر اینکه مقابله با کرونا تنها با ادامه شعار در خانه بمانیم محقق می شود تصریح کرد: قاطبه مردم در سراسر گیلان هفته ها است که در وضعیت قرنطینه به سر می برند و خروج بدون ضابطه آنان از منازلشان کار را برای همه ما سخت تر می کند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به آمارهایی که امروز سخنگوی وزارت بهداشت در مورد شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته از تریبون رسانه اعلام کرد ابراز داشت: این آمارها و رشد تعداد مبتلایان و جان باختگان کرونا در روزهای اخیر به نسبت روزها و هفته های گذشته مانند یک زنگ خطر برای همه ما است.

وی نزدیک بودن روز طبیعت و سایر تعطیلاتی که به مناسب اعیاد شعبانیه در پیش است را مورد توجه قرار داد و ضمن تقاضا از همه مردم برای ادامه همکاریشان با مدیران ستاد مبارزه با کرونا در گیلان افزود: به اعتقاد بنده با اینکه وضعیت ورود بیماران مبتلا به بیمارستان های گیلان کاهشی شده اما این استان همچنان کانون بحران کرونا در کشور است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تثبیت شیب کند شیوع ویروس کرونا در استان گیلان تا اواسط فروردین را وابسته به سطح همکاری مردم و رعایت قرنطینه تلقی کرد و اظهار داشت: گیلان در روزهای ابتدایی شیوع کرونا وضعیت بسیار وخیمی داشت اما در هفته های اخیر و با تلاش کادر خدوم بهداشت و درمان شرایط بهتری پیدا کرد.

به گزارش تسنیم، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت و درمان امروز تازه ترین آمارها از شیوع ویروس کرونا در کشور را مطرح کرد و با بیان اینکه طبق یافته های قطعی آزمایشگاهی از ظهر دیروز تا امروز، 3 هزار و 76 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شدند تعداد کل بیماران مبتلا شده به این بیماری را 35 هزار و 408 نفر اعلام کرد.

وی از بهبود یافتن 11 هزار و 679 نفر از بیماران مبتلا به این بیماری و ترخیص آنان خبر داد؛ علاوه بر این ها بر اساس آمارهای وزارت بهداشت در طول 24 ساعت گذشته 139 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند به طوری که شمار جان باختگان این بیماری در کشور تا به امروز مجموعاً به 2 هزار و 517 نفر رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان