Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از جریمه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی برای ۱۰۰ خودروی متخلف در این استان خبر داد و گفت: ۳۸ خودرو به مدت یک ماه توقیف شدند.

ارسلان زارع امروز در جمع خبرنگاران با تأکید بر استمرار پویش «در خانه بمانیم» برای مهار بیماری کرونا در گیلان اظهار داشت: ارزیابی ها حاکی از آن است که اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا به امروز موفقیت آمیز بوده است و تنها تعدادی از هموطنان که از اجرای این طرح مطلع نبودند توسط عوامل اجرایی این طرح به استان های خود بازگردانده شدند.

استاندار گیلان با اشاره به جریمه نقدی 5 میلیون ریالی حدود 100 خودرو به دلیل بی توجهی به قوانین و هشدارها خاطرنشان کرد: 38 خودرو نیز به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین وضع شده به مدت یک ماه توقیف شدند و در روز نخست اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در گیلان این خودروها را به پارکینگ انتقال دادیم.

نماینده عالی دولت در گیلان از مردم خواست که نکات بهداشتی و قرنطینه خانگی را در ایام تعطیلات نوروز و به ویژه در روز سیزدهم فروردین و روز طبیعت رعایت کنند و افزود: پلیس در صورت مشاهده تخلفات و خودروهای غیربومی شهرها ناچار به اعمال قانون و جریمه خواهد بود.

زارع با اشاره به مشکلات احتمالی مردم ناشی از بسته بودن مغازه ها و عدم فعالیت برخی اصناف برای تهیه اقلام مورد نیاز زندگی خاطرنشان کرد: مقرر شد سامانه ای توسط سازمان صمت و اتحادیه اصناف و اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات طراحی شود تا در آن فروشگاه های بزرگ برای تامین محصولات مورد نیاز مردم تحمیع شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه وظیفه نظارت بر قیمت و کیفیت کالاها بر عهده کارگروه تولید، توزیع و نظارت ستاد مدیریت بیماری کرونا استان با همکاری تعزیرات حکومتی است گفت: اجازه ورود خودرو با پلاک غیر بومی به شهرستان های دارای کمربندی را مگر در شرایط اضطراری نخواهیم داد.

وی از ارائه تسهیلات با بهره 12 درصد توسط دولت به صاحبان مشاغلی که در این مدت دچار زیان اقتصادی شدند خبر داد و عنوان کرد: به سازمان های ذی ربط ابلاغ شد که نسبت به شناسایی و هدایت آسیب دیدگان ناشی از شیوع کرونا به بانک های عامل اقدام کنند تا این طرح بدون مشکل اجرایی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان