Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : راه اندازی تیم های عملیاتی مقابله با کرونا جهت ضدعفونی کردن شهرها و روستاها در کنار توزیع بسته های حاوی اقلام بهداشتی و غذایی بین محرومان از جمله اقدامات جهادی دانشگاه امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه محسوب می شود.

در راستای خدمت رسانی به مردم جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا و در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری دانشگاه امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه در گیلان علاوه بر توزیع اقلام بهداشتی و غذایی با راه اندازی تیم های عملیاتی رفع آلودگی برای ضدعفونی کردن اماکن اقدامات وسیعی را انجام داده است.

همزمان با شیوع ویروس کرونا در سراسر کشور از جمله استان گیلان، تمامی دستگاه ها، نهادها و گروه ها در کنار وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مقابله با کرونا برای خدمت رسانی به مردم، نیازمندان و بیماران وارد عمل شدند که در این میان تاکنون نیروهای بسیجی، سپاه قدس گیلان و نیروی دریایی سپاه نقشی بسیار ارزنده داشته اند.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه، آماده سازی 2 سامانه رفع آلودگی و 2 تانکر حمل مواد ضدعفونی کننده جهت ضدعفونی کردن شهرهای آستانه اشرفیه، کیاشهر، خمام، لشت نشا، خشکبیجار، کوی شهید رجایی کیاشهر، زیباکنار و روستاهای اطراف این شهرها از جمله بخشی از اقداماتی است که تاکنون انجام شده است.

بیشتر بخوانید

ضدعفونی کردن محله های پرتردد، پارک ها، بازارهای هفتگی، پمپ بنزین ها، بانک ها، بیمارستان ها، نانوایی ها، درمانگاه های اطراف شهرهای اشاره شده، برپایی بیمارستان صحرایی در مرکز درمانی رازی رشت توسط فرماندهی بهداری نیروی دریایی سپاه و با همکاری سپاه استان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان از دیگر اقدامات دانشگاه امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه محسوب می شود.

با توجه به شدت بحران شیوع ویروس کرونا و عدم آمادگی بخش های درمانی، کادر بهداشتی و بیمارستان های سراسر استان کمبود نیروهای پرستار و پزشک از جمله مشکلات و چالش هایی بود که ستاد مقابله با کرونا در گیلان با آن مواجه بود اما در این حوزه هم سپاه و نیروی دریایی با اقدامات فوری خود به کمک مدافعان سلامت شتافتند.

استقرار پزشکان و پرستاران نیروی دریایی سپاه از شهرهای شیراز و چالوس در بیمارستان رازی رشت جهت کمک به کادر درمانی خدوم گیلان و کمک به مردم در کنار اعزام نیروهای داوطلب پرستار و غیر پرستار جهت یاری رساندن مراکز درمانی از دیگر اقدامات انجام شده دانشگاه امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه در استان گیلان محسوب می شود.

توزیع اقلام بهداشتی و غذایی در بین فقرا، نیازمندان و محرومان روستاهای اطراف شهرهای خشکبیجار، لشت نشا، خمام، کیاشهر که از قبل شناسایی شده بودند نیز توسط نیروی دریایی سپاه در استان گیلان انجام شد که با توجه به شدت آسیب های ناشی از شیوع ویروس کرونا بدون شک اقدامی بسیار لازم و ضروری به حساب می آید.

علاوه بر اقدامات حمایتی و پشتیبانی، برپایی نقاهتگاه 150 تختخوابی در چالوس برای کمک به مراکز درمانی استان مازندران نیز از جمله برنامه های نیروی دریایی سپاه است که امروز 10 فروردین توسط دریادار دوم پاسدار عبدالرضا دبستانی فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خامنه ای نیروی دریایی سپاه افتتاح می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان