Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه زیرساخت های بهداشتی و درمانی استان از متوسط کشوری پایین تر است گفت: رفع کاستی های حوزه بهداشت و درمان گیلان نیازمند عزم ملی است.

ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت نامناسب زیرساخت های بهداشتی و درمانی استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان از نظر زیرساخت های بهداشتی و درمانی از متوسط کشوری پایین تر است و با توجه به جمعیت ساکن در آن توانایی ارائه خدمات مربوطه به مردم را ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه با تلاش مسئولان کشوری و استانی بخشی از کمبودها و کاستی های موجود در حوزه بهداشت و درمان گیلان برطرف شده است گفت: با وجود تلاش های انجام شده اما هنوز در این حوزه مشکل داریم و رفع نواقص موجود نیازمند عزم ملی است.

سالاری راه اندازی دستگاه لنژری(رخت شور خانه) در بیمارستان رازی رشت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: راه اندازی این دستگاه نیازمند آماده سازی فضایی به مساحت 177 مترمربع بود که برلی این منظور یک میلیارد تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 2 دستگاه ماشین لباسشویی 70 کیلویی اتوماتیک و یک دستگاه اتو پرس و همچنین یک دستگاه خشک کن در فضای لنژری بیمارستان رازی رشت وجود دارد که امیدواریم این نوع اقدامات در آینده به شکل گسترده تر در گیلان تداوم داشته باشد.

سالاری علت راه اندازی لنژری در بیمارستان رازی رشت را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: در گذشته ملحفه و البسه بیماران این بیمارستان در سایر مراکز درمانی ضدعفونی و شست وشو می شد و راه اندازی رخت شور خانه علاوه بر صرفه جویی در هزینه، سطح بهداشت این مرکز آموزشی را نیز ارتقا می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از روزهای نخست شیوع کرونا در گیلان تاکنون 3 دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های استان راه اندازی شده است گفت: 2 دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان رازی و یک دستگاه در  بیمارستان جدید تالش راه اندازی شد.

وی با اشاره به اینکه برای تهیه و نصب این دستگاه ها مجموعاً حدود 5 میلیارد تومان هزینه شده است خاطرنشان کرد: هم اکنون نصب اکسیژن ساز بیمارستان انزلی در حال انجام است و تجهیز بیمارستان های الزهرا(س) رشت، لاهیجان، لنگرود و رودسر را نیز در دستور کار داریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان