Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به کمبودهای اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: علی رغم همه تلاش ها برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی، حجم تولیدات کفاف تمامی نیازها و انتظارات مردم را نمی دهد.

محمد حسین قربانی با اشاره به کمبودهای اقلام بهداشتی پیشگیری از ابتلا به کرونا گفت: علی رغم همه تلاش ها برای تولید ماسک و اقلام بهداشتی، حجم تولیدات کفاف تمامی نیازها و انتظارات مردم را نمی دهد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با بیان اینکه کمبودهای اقلام بهداشتی در مراکز درمانی تا حد زیادی برطرف شده است، افزود: تولیدات ماسک و اقلام ضروری را در درجه اول به سمت مراکز درمانی دولتی سوق دادیم، بنابراین در حال حاضر تا حد زیادی کمبودهای این حوزه ها را بر طرف شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه امکان برطرف کردن تمامی نیازهای مردم به اقلام بهداشتی وجود ندارد، اظهار کرد: هیچ کشوری در جهان نتوانست به صورت کامل کمبودهای ماسک و اقلام بهداشتی را در شرایط بحرانی شیوع کرونا بر طرف کند.

وی ادامه داد: مردم باید مصرف ماسک خود را مدیریت کرده و در شرایط ضروری از ماسک های خانگی و پارچه ای قابل شستشو استفاده کنند. از طرفی برای تردد در محیط های باز و خلوت نیازی به استفاده از ماسک نیست و اگر هم استفاده می کنند حتما نباید ماسک N95 باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بر طرف کردن تمامی نیازهای مردم به تولید روزانه 10 میلیون ماسک نیاز دارد، اظهار کرد: امکان تولید این حجم از ماسک وجود ندارد و مردم هم باید این موضوع را بپذیرند. تمامی کشورهای دنیا نیز با چنینی شرایطی مواجه هستند. امیدوارم با تلاش شبانه روزی نیروهای خدمت گزار کشور و همکاری مردم هر چه سریع تر شاهد خروج از این بحران باشیم./

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان