Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : تولیدکنندگان شرکت ریسندگی و بافندگی گیلان چندین بسته ماسک بهداشتی با قابلیت شست و شوی بالا و تجهیزات ضروری بیمارستانی به بیمارستان های شهدای رضوانشهر و بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا اهدا کردند.

ویروس کرونا که به تأیید سازمان بهداشت جهانی هم اکنون در بسیاری از کشورهای دنیا اپیدمی شده تبعات سختی را برای مردم از جمله مردم گیلان به بار آورده است اما در این مدت برخی تولیدکنندگان از جمله شرکت های ریسندگی و بافندگی گیلان در کنار سایر گروه های جهادی، بسیجی، نظامی و مردمی با افزایش ظرفیت خط تولید خود گام های موثری برای مقابله با کرونا برداشتند.

صنایع نساجی یکی از پربازده ترین صنایع در کشور محسوب می شود که سرمایه گذاری در آن موجب افزایش اشتغال و ارزش افزوده می شود از طرفی این صنایع دارای سابقه ای کهن در گیلان است که استفاده از ظرفیت های آن در رشد، توسعه و شکوفایی استان موثر است.

در این ایام که هنوز بسیاری از استان های کشور درگیر ویروس کرونا هستند برخی از شرکت های ریسندگی و بافندگی موجود در گیلان مانند شرکت ریسندگی و بافندگی پیشرو تاب با افزایش ظرفیت تولید خود و راه اندازی خطوط تولید ماسک و اقلام بهداشتی گام بزرگی در راستای تامین اقلام و تجهیزات ضروری پزشکی در استان برداشتند.

در روزهای نخست شیوع ویروس کرونا در گیلان، بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان های گیلان با مشکلات متعدد کمبود ماسک بهداشتی، تجهیزات پزشکی و یا حتی کمبود تخت درمانی روبه رو بودند و آمار شهدای کادر درمان گیلان نشان می دهد که ضرورت ارسال روزانه و مستمر تجهیزات به این استان تا چه اندازه مهم و حیاتی بوده است.

اما در ادامه با هم افزایی و همدلی دستگاه های اجرایی و با کوشش نهادهای نظامی و انتظامی و تلاش های موثر گروه های جهادی و بسیجی و حتی تولیدکنندگان عرصه تولید لوازم و اقلام بهداشتی، بخشی از بار این مشکلات و کمبودها کاهش یافت.

امروز چندین بسته اقلام بهداشتی و تجهیزات بیمارستانی شرکت ریسندگی و بافندگی پیشرو تاب شامل بسته ماسک، حوله، دستگاه اتوکلاو، دستگاه مانیتور علائم حیاتی، ملحقات دستگاه ونتیلاتور پرتابل، بای پپ و دستگاه اکسیژن ساز از سوی این شرکت به بیمارستان شهدای رضوانشهر و بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا اهدا شد.

در این میان تعدادی ماسک بهداشتی نیز به تیم جهادی حامیان سلامت رستم آباد اهدا شد البته روزانه 80 هزار ماسک بهداشتی با فناوری نانو در این شرکت تولید می شود که کیفیت آن مورد تایید بیمارستان های شهر رشت بوده و قرار است این ماسک ها و اقلام بهداشتی در داروخانه ها و سایر مراکز درمانی و بیمارستان های استان توزیع شود.

اساس کار این شرکت ریسندگی و بافندگی قبل از تولید ماسک، تولید حوله های دستی با رنگ بندی های مختلف بوده که با توجه به شیوع ویروس کرونا در گیلان اقدام به تولید ماسک های بهداشتی با بهره گیری از فناوری نانو و پنبه کرده است که به دلیل برخورداری از لایه نانو و قابلیت شست وشوی بیشتر با ماسک های معمولی تفاوت دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان