Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از خروج بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت از حالت ایزوله خبر داد و گفت: تمام بیماران کرونایی بیمارستان نیروی دریایی گیلان ترخیص می شوند و حداکثر ۲۵ درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یابد.

 ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان گیلان در رشت ضمن تقدیر از تلاش مسئولان برای ریشه کنی و کنترل این ویروس در گیلان اظهار داشت: از تمام مسئولان درخواست دارم که مصوبات مطرح شده در این جلسه را با جدیت پیگیری کنند تا هر چه زودتر از این بیماری رهایی یابیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه از جمله تأکیدات جهت کاهش زنجیره انتقال کرونا فاصله گذاری و کاهش تردد مردم در اجتماع است گفت: این اصل در تمام کشورهای دنیا اجرا می شود و در برخی کشورها برای جلوگیری از تجمعات از قوه قهریه استفاده می شود اما مردم فهیم گیلان بنا به فرهنگ و آگاهی خود حسب توصیه کارشناسان این موارد را رعایت می کنند.

وی با اشاره به اینکه مردم حتی در روزهای مناسبتی و باستانی از جمله روز طبیعت از رفتن به بیرون جلوگیری کردند عنوان داشت: وضعیت فعلی گیلان می طلبد که همچنان از حضور در مراکز و معابر عمومی پرهیز کنیم و اگرچه ممکن است عده ای به دستورات بی توجه باشند اما با کمک مسئولان آسیب ها را مدیریت می کنیم تا مشکلی ایجاد نشود.

زارع با بیان اینکه محدودیت تردد افراد و خودروهای غیربومی تا پایان فروردین استمرار دارد اما در بین شهرهای استان گیلان این محدودیت وجود ندارد تصریح کرد: به سبب اینکه نیاز داریم آزادسازی ها و شروع فعالیت ها به صورت تدریجی باشد لذا ترددها بین شهرهای گیلان و حتی شهرستان ها تسهیل می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به جهش تولید خاطرنشان کرد: برای تحقق جهش تولید نیاز به فعالیت مستمر داریم و با توجه به محدودیت های اعمال شده در زمینه صادرات و واردات نیاز است واحدهای تولیدی ما با رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت سازمان صمت فعالیت های خود را تشدید کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه اصناف و مشاغل پرریسک تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند اما مشاغل کم ریسک بعد از 23 فروردین می توانند فعالیت کنند بیان داشت: سازمان صمت و اتاق اصناف باید بررسی کنند تا مشاغل پرریسک مانند سالن های ورزشی همچنان تعطیل باشند.

وی گفت: برخی از مشاغل مستقیماً با زندگی مردم سر و کار دارند و نمی توان تمامی آنها را تعطیل کرد اما برخی مشاغل غیرضروری بنا به اقتضا می توانند فعالیت کنند ضمن آنکه شهرستان های دارای بیماران اندک مبتلا به کرونا می توانند بنا به نظر فرمانداران به حالت عادی برگردند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند از 23 فروردین اظهار داشت: تمام فعالیت هایی که از این تاریخ از سر گرفته می شوند باید با در نظر گرفتن توصیه کارشناسان و پروتکل های بهداشتی و به صورت هوشمندانه باشد.

زارع با بیان اینکه بنا به تشخیص علوم پزشکی حداکثر 25 درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی برای پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یابد افزود: بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت از امروز از ایزوله خارج می شود و تمام بیماران کرونایی بیمارستان نیروی دریایی نیز ترخیص می شوند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه از این پس درمانگاه های متعلق به سپاه گیلان می توانند تا ساعت 24 فعالیت کنند اظهار داشت: از تاریخ 20 فروردین بیمارستان صحرایی در محوطه بیمارستان رازی رشت جمع آوری شده و در صورت نیاز می تواند به سایر استان های درگیر خدمت رسانی کند

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان