Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

در پی انتشار مطلبی با عنوان "یک دهستان آستانه اشرفیه در حصر شهردار لولمان ؟!" در پایگاه خبری گیلانیان شهردار محترم لولمان جوابیه ای با چند عکس به این پایگاه ارسال کرد.

ضمن تشکر از توجه شهردار به رسانه و اخبار منتشره و ابراز امیدواری وی برای این پایگاه در جهت اطلاع رسانی صحیح و حرفه ای و رعایت انصاف و اخلاق حرفه ای بدینوسیله ضمن انتشار عین جوابیه ایشان در پایان نظر خوانندگان به توضیحات "گیلانیان" جلب می شود:

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری تحلیلی گیلانیان

باسلام و احترام؛ در پاسخ به مطلب مندرج در آن پورتال خبری با موضوع "یک دهستان آستانه اشرفیه در حصر شهردار لولمان؟!" جوابیه زیر ارسال می گردد؛ لذا  مقتضی است ضمن شفاف سازی و روشنگری اقدام به انتشار اخبار جانبدارانه علیه اینجانب، دستور فرمائید متن جوابیه طبق  ماده 23 قانون مطبوعات، جهت تنویر افکار عمومی با رعایت جوانب قانونی در آن پورتال خبری درج گردد.

بر اساس مصوبه شورای تامین شهرستان آستانه اشرفیه مبنی بر لزوم بسته شدن پل الزهرا جهت کاهش تردد و در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی جهت مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا، اعضای شورای دهستان چهارده و شخص آقای امیری جهت اجرای مصوبه فوق و بستن پل از شهرداری لولمان درخواست ماشین آلات نمودند. عوامل و ماشین آلات شهرداری پس از حضور در محل و در حین اقدام به بستن پل با اعتراض تعدادی از اهالی دهستان مذکور مواجه گردیدند که این اعتراض باعث ایراد خسارت به ماشین آلات شهرداری گردید که ماجرا با دخالت به موقع نیروی انتظامی مدیریت شده و در حال سیر مراحل قانونی می باشد.

پس از بستن ورودی پل از سمت دهستان چهارده، شهرداری برای پیشگیری از حوادث احتمالی جانی و مالی اهالی و مسافران و با توجه به اعلام احتمال وقوع سیلاب و آبگرفتگی اقدام به مسدود کردن ورودی پل از سمت لولمان نیز نمود که این عمل در شرایط جوی مشابه و جهت حفظ جان مسافران و اهالی در گذشته مسبوق به سابقه می باشد.

اینجانب پس از گذشت تعطیلات در روزهای شانزدهم و هفدهم  فروردین با توجه به حساسیت موضوع و اهمیت مسیر ارتباطی مذکور برای اهالی دهستان چهارده و سایر روستاهای همجوار، شخصا اقدام به پیگیری جهت اخذ مجوز بازگشایی پل نموده و پس از هماهنگی های لازم با فرماندار و بخشدار محترم آستانه اشرفیه و اعضای محترم شورای دهستان چهارده در روز هفدهم پل مورد بحث بازگشایی و آماده تردد گردید.

قویاَ لازم به ذکر است که شب شانزدهم پل الزهرا دچار آبگرفتگی شده و عملا عبور و مرور از آن امکان پذیر نبود و در روز هفدهم پس از مرمت و بازسازی توسط عوامل شهرداری لولمان و حاج آقا رئوفی بازگشایی شد. (تصاویر پیوست)

موضوع و سوال حائز تامل این است مادامی که ورودی پل از سمت چهارده بسته بود، بازگشایی ورودی پل از سمت لولمان چه تاثیری در تردد داشت؟ در صورت عبور ماشین یا موتور در شب و به علت تاریکی پل چنانچه برخوردی با مانع پیش می آمد و حادثه ای رخ می داد، چه کسی پاسخگو بود؟!

در پایان امید است این پایگاه خبری بیش از پیش در جهت اطلاع رسانی صحیح و حرفه ای مبادرت ورزد و اخلاق حرفه ای و رعایت انصاف در نشر اخبار را سرلوحه کار خود قرار دهد. و من الله توفیق./

                                                                              شهردار لولمان - ابراهیم صالحی

توضیح گیلانیان :

علیرغم تعریف و تمجید برخی از اهالی چهارده از همکاری های شهردار محترم لولمان در نگهداری و ترمیم پل الزهرا با توجه به جوابیه ایشان به نظر می رسد طرح چند سوال اجتناب ناپذیر باشد:

شهر لولمان یکی از شهرهای رشت است که شهردار این شهر بدون دستور مقام مافوق مجری مصوبه شورای تامین شهرستان استانه شد !؟

سلمنا اقدام شهردار محترم بر اساس تعامل با شورای تامین آستانه و اعضای شورای اسلامی شیرکوه چهارده صورت گرفته باشد ولی انتظار می رفت شهردار محترم بعنوان یک مقام خدماتی به موارد زیر توجه ویژه می کرد .

نظر به اینکه مسیر دهستان چهارده به لولمان و تعداد از روستاهای قرب و جوار به جهت نزدیکی از اهمیت خاصی برخوردار است لازم بود شهردار محترم قبل از هر اقدامی هدف یا اهداف مصوبه شورای تامین آستانه را دریافت و برای اهالی دهستان چهارده زمینه سازی می کرد تا باعث تحریک حساسیت عمومی نشود .

به نظر می رسد هدف از مصوبه شورای تامین جلوگیری از تجمع سالانه روز (سیزده بدر) در مکان پل الزهرا بمنظور "اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی جهت مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا" بوده باشد ؟ و گرنه قرنطینه دهستان چهارده مهمتر از قرنطینه شهر آستان و یا شهر لولمان نبود که راههای ارتباطی فراوانی دارد.

اما چرا انسداد پل تا هفدهم طول کشید در حالیکه در روز چهاردهم و در نهایت طبق قول یک مدیر استانداری در شانزدهم قابل بازگشایی بود که نشد خود جای سوال است !!

اگر هدف شهردار "مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا" بود چرا فکری در مورد سایر راهها ارتباطی دور و نزدیک دهستان چهارده به شهر و همچنین راههای ارتباطی چهار طرفه لولمان نکرد؟

بگذریم از اینکه پل الزهرا در محدوده شورای اسلامی گاچرای چهارده قرار دارد و آقای ( ... ) عضو محترم شورا اسلامی شیرکوه است! حسب اعلام کتبی شهردار وقتی انسداد پل "... با اعتراض تعدادی از اهالی دهستان مذکور مواجه گردید..." در شرایط عصبانیت مردم از دست کرونا و تبعات آن چرا شهردار محترم به حساسیت موضوع توجه نکرد تا اینکه عامل درگیری نشود ؟

اقای شهردار اعلام می دارد : "شخصا اقدام به پیگیری جهت اخذ مجوز بازگشایی پل نموده و پس از هماهنگی های لازم با فرماندار و بخشدار محترم آستانه اشرفیه" خوب بود شهردار محترم می فرمود: اولا : از حیث قانونی شهرداری می تواند (قطع طریق) نماید؛ ثانیا: سلسله مراتب اداری در شهرداری رعایت می شود یا خیر؟ و اگر جواب مثبت است چگونه شهرداری شهر تابع یک شهرستان می تواند بدون مجوز مقام متبوع جهت اجرا یا عدم اجرای مصوبه شهرستان دیگری اقدام عملی یا مذاکره نماید ؟؟

 یکی دیگر از ایرادات وارده به جوابیه این است که وقتی شهرداری لولمان هر دو طرف پل را بست برای بازگشایی باید از هر دو سمت رفع موانع کند . این از آن بهانه های بنی اسرائیلی است که اگر سمت لولمان را باز می کردم چه اتفاقی در آن سوی پل رخ می داد؟؟.

اگرچه برخی از دلسوزان معتقدند از تلاش شهردار لولمان در ترمیم خرابی های وارده بر سطح پل که بر اثر طغیان هر ازگاهی ایجاد می شود باید قدردانی شود صد البته از جانب ما هم حسب وظیفه اسلامی و انسانی و حرفه ای تشکر می شود.

اما اقای شهردار! توصیه پایانی شما مبنی بر (رعایت انصاف و اخلاق حرفه ای) مختص جامعه خبررسان نیست، عموما همه مردم خصوصا بطور ویژه مدیران و کارگزاران را نیز شامل می شود ؛ چه خوب است انسان واعظ غیر متعظ نشود که در این صورت اجر دنیوی چه عرض شود، اجر اخروی خود را از بین می برد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است انتقاد از عملکرد یک مقام به معنی انتقاد از شخص و زیر پا گذاشتن (انصاف !) و (اخلاق حرفه ای!) و یا نادیده گرفتن خدمات نیست بلکه ایجاد فرصت برای تضارب آرا و بیان عملکرد است چه خوب است به جای نصیحت دیگران و احساس تهدید این موقعیت ها فرصت تلقی شود و همگی بر این عقیده عمل نماییم : "که هر چیزی به جای خویش نیکوست"

                                                                           موفق باشید. انشاء الله

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان