Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

نماینده ی عالی دولت در گیلان تأکید کرد : آزاد راه دریایی برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب جنگلها و عرصه های طبیعی ارزشمند استانهای شمالی و محدودیت زمین از فاصله ی 150 متری ساحلی دریای خزرمی گذرد .

وی با بیان این طرح از بزرگترین طرح های عمرانی کشور محسوب می شود گفت : طرح های گردشگری ساخت هتل – استخرهای شنا و پارک آبی ، مجموعه های ورزشی ، استخرهای پرورش ماهی ، پارک جانواران دریایی نیز در طرح بزرگ ساخت آزاد راه دریایی پیش بینی شده است .

استاندار گیلان ادامه داد : راه آهن رشت به سازی نیز از لاین وسط این آزاد راه می گذرد و توسعه ی اسکله های موجود و ساخت اسکله های جدید نیز از اهداف دیگر ساخت آزاد راه دریایی است .

مهندس روح ا... قهرمانی چابک ادامه داد : ساخت این آزاد راه رونق گردشگری ، اقتصاد و ایجاد اشتغال در استانهای شمالی و همجوار را در پی خواهد داشت .

وی با بیان اینکه ساخت آزاد راه دریایی از مصوبات دور دوم سفر رئیس جمهور به گیلان است گفت : دولت مصم است این طرح ملی را هرچه زودتر از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی اجراکند نماینده ی عالی دولت در گیلان با اشاره به توجه ی ویژه ی دولت به ساخت و توسعه ی راههای ارتباطی و مواصلاتی افزود : بهره برداری از آزاد راه رشت – قزوین ساخت راه آهن قزوین به رشت و بندر انزلی ، و ادامه ی آن به آستارا، ساخت پلهای 2 طبقه ، روگذر و زیر گذر ، توسعه راههای موجود و نهضت آسفالت راههای روستایی این توجه دولت را نشان می دهد .

مهندس روح ا... قهرمانی چابک ادامه داد : کشور هم اکنون به یک کارگاه بزرگ راه سازی تبدیل شده است و استان گیلان نیز از این امر مستثنی نیست .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان