Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان به گزارش تسنیم : فرماندار رشت با بیان اینکه رشت مشکلات مختلفی دارد گفت: نگاه همه جانبه دستگاه های مسئول راهگشای حل مشکلات شهرستان رشت است.

 علی فتح اللهی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در رشت برگزار شد اظهار داشت: یکی از چالش های مهم در بحث مدیریت شهری احیای بافت های فرسوده است.

 فرماندار رشت افزود: حفظ نگاه تاریخی و فرهنگی بودن یک منطقه و در کنار آن به روزرسانی خدمات زیربنایی در آن بسیار حائز اهمیت بوده و باید بتوانیم ارائه خدمات زیربنایی را بهبود بخشیده و در مواقع بحرانی امکانات خود را به این مناطق گسیل کنیم.

فتح اللهی گفت: در شهرستان رشت جلساتی را در ستاد بازآفرینی شهری داشتیم و در جهت مصوب کردن برخی از پروژه ها برنامه هایی تنظیم شد همچنین با حضور در دفتر معاون وزیر راه و شهرسازی برخی از این پروژه ها مصوب، ابلاغ و اقدامات اولیه در جهت عملیاتی شدن آن ها انجام شد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه در شهرستان رشت و شهرهای تابعه با مشکلات مختلفی رو به رو هستیم افزود: نگاه همه جانبه می تواند راهگشای این مشکلات باشد؛ یکی از مشکلات مذکور مشکلات مربوط به ساختمان های قدیمی و بافت هایی است که به عنوان سند تاریخی رشت نیز به ثبت رسیده اند.

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: احیای رودخانه های رشت، جمع آوری فاضلاب شهری، احیای بافت های فرسوده و قدیمی و احیای تالاب عینک نیز از جمله مشکلات شهرستان رشت هستند که باید برنامه ریزی دقیقی برای رفع آن ها انجام شود.

 نماینده عالی دولت در شهرستان رشت گفت: یکی دیگر از معضلات رشت مشکلات مربوط به مجموعه خواهر امام است که رسیدگی به آن خواسته مردم فرهنگ دوست و ولایت مدار رشت بوده و از این جهت رسیدگی به آن بسیار اهمیت دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان