Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به پیش بینی اعتبار ۱۸ میلیارد تومانی برای احیای تالاب و مبارزه با سنبل آبی، گفت: این مبلغ از محل اعتبارات ملی پیش بینی شده است.

کیوان محمدی صبح سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی صومعه سرا با اشاره به ظرفیت این شهرستان به دلیل واقع شدن در جنوب تالاب انزلی، اظهار کرد: در صومعه سرا روستاهای زیادی در اطراف تالاب وجود دارد که هرکدام از آنها می تواند یک پایگاه برای جذب گردشگر باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان افزود: با توجه به بکر بودن منطقه اگر یک برنامه ریزی خوب در این زمینه داشته باشیم، می توانیم شاهد شکوفایی اقتصادی خوبی در این منطقه باشیم.

محمدی اضافه کرد: از محل اعتبارات ملی، شش میلیارد تومان برای احیای تالاب انزلی و ۱۲ میلیارد تومان برای مبارزه با سنبل آبی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه صومعه سرا در طول چهار دهه گذشته معمولاً نمایندگان بسیار خوبی داشته است، افزود: کسانی که صومعه سرای پیش از انقلاب را به یاد دارند می دانند به رغم همه مسائل، مصائب و مشکلاتی که در کشور بوده، این شهرستان پس از انقلاب اسلامی، سرعت توسعه بیشتری نسبت به سایر شهرستان ها داشته که بخشی از آن مرهون زحمات نمایندگان و مدیران اجرایی این شهرستان است.

محمدی با بیان اینکه شرایطی که کشور ما در آن قرار گرفته است، در دو قرن اخیر بی سابقه بوده است، گفت: هرگز ایران به این شکل مورد تخاصم و تهاجم دشمنان نبوده است.

وی با اشاره به اینکه کشورهای خارجی با ادعای حقوق بشری اجازه نمی دهند ایران به راحتی واکسن و یا دارو تهیه کند، ادامه داد: می گویند دارو تحریم نیست اما سیستم های بانکی را قفل می کنند تا عملاً، کشور قادر به تهیه دارو برای بیماران نباشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه مدیران در شرایط سخت باید توانایی خود را برای مدیریت نشان دهند، افزود: باید صادقانه برای حل مشکلات مردم قدم برداریم و درب اتاق هایمان برای شنیدن مشکلات و دغدغه های مردم باز باشد.

محمدی با تاکید بر لزوم ارائه برنامه های پیشنهادی شهرستان برای سال ۱۴۰۰، گفت: برنامه های پیش نهادی باید ادامه برنامه ها و طرح های گذشته بوده و منقطع نباشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان