Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با تاکید بر اینکه با سخنرانی کردن درد مردم درمان نمی شود، خطاب به مدیران گفت: اگر مردم در برخورد با مسئولان عصبانی می شوند، بخاطر این است که تحت فشارهای مختلف قرار دارند.

کیوان محمدی در جلسه کمیته برنامه ریزی رضوانشهر با بیان اینکه سازمان مدیریت در توزیع بودجه بر اساس قانون مصوب مجلس عمل می کند، اظهار داشت: اینگونه نیست که بودجه زیادی در اختیار ما قرار بگیرد و ما بتوانیم آن را بر اساس آن چیزی که دل مان می خواهد توزیع کنیم؛ قانون ملاک و معیار توزیع بودجه را مشخص کرده و سازمان های نظارتی بر روند آن نظارت می کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه ملاک توزیع اعتبارات محرومیت و جمعیت در نظر گرفته شده است، گفت: ما از ابتدا به این موضوع نقد داشتیم و معتقدیم علاوه بر این معیارها، تراکم و وسعت نیز در توزیع اعتبارات باید لحاظ شود که امیدواریم نمایندگان مجلس در تدوین قانون به آن توجه داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات و موانع ما در توزیع اعتبارات، قانون موجود است، افزود: مشکل دیگر این است که بودجه ای که در استان توزیع می شود، تنها ۵ تا ۷ درصد کل بودجه توزیع شده را شامل می شود و مابقی اعتبارات توسط وزارتخانه ها توزیع می شود.

محمدی با تصریح بر اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان هر ساله کتابی را تحت عنوان ظرفیت های لایحه بودجه در اختیار مدیران استانی و نمایندگان مجلس قرار می دهد تا بتوانند اعتبارات ملی را جذب کنند، گفت: علاوه بر این در جاهای خاص که پروژه ای جنبه استانی و ملی داشته باشد به کمک استاندار از اعتبارات استانی برای آن طرح اعتبار اختصاص می یابد.

پرداخت اعتبارات لازم برای تکمیل مجتمع فرهنگی رضوانشهر 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با تاکید بر اینکه برای مجتمع فرهنگی رضوانشهر تا سال گذشته حدود ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص شده است، گفت: علاوه بر این، سال گذشته  ۵۰۰ میلیون تومان هم از محل دیگری به این پروژه اختصاص داده شد.

او افزود: در سال ۱۳۹۹ هم اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ۹۰۰ میلیون تومان بوده که ۸۵۰ میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرده است و این نشان از درصد بسیار بالای تخصیصی اعتبار این پروژه دارد و امیدواریم راه و شهرسازی بر اساس قولی که داده بود، این پروژه را تمام کنند.

محمدی افزود: اعتباراتی را که سازمان مدیریت باید اختصاص می داد، پرداخت شده است و فرماندار شهرستان باید روند تکمیل طرح را پیگیری کرده و عملکرد کارفرما را به ما گزارش دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه ادعای ما این است که حق هیچ شهرستانی را به نفع شهرستان دیگر تضییع نمی کنیم، افزود: تلاش می کنیم تا تمام اعتبارات را بر اساس قانون و عدالت در بین شهرستان ها توزیع کنیم.

دنیا بخاطر رشادت های مردم به ما احترام می گذارد

وی با اشاره به اینکه کشور ما در شرایط عادی نیست و از لحاظ فشارهای خارجی در سخت ترین شرایط طی سده های اخیر قرار دارد، گفت: صلابت مقام معظم رهبری و همت مردم در برابر فشارهای خارجی باعث شد امروز کشورمان سربلند باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به اینکه دنیا امروز بخاطر رشادت هایی که مردم در برابر تحمل سختی ها از خود نشان دادند، به ما احترام می گذارد، گفت: مردم در شرایط راحتی نیستند و پاسخ دادن به آنها آسان نیست.

باید برای مشکلات مردم چاره اندیشی کنیم

محمدی با تاکید بر اینکه با سخنرانی کردن درد مردم درمان نمی شود،خطاب به مدیران شهرستان اذعان داشت: من و شما باید برای مشکلات مردم چاره اندیشی کنیم، و اگر مردم در برخورد با مسئولین عصبانی می شوند، بخاطر این است که تحت فشارهای مختلف قرار دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان