Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان خواستار تشدید نظارت ها و افزایش گشت های اصناف در استان شد.

ارسلان زارع ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با گرامیداشت فرارسیدن 12 بهمن ماه اظهار داشت: امسال برگزاری جشن انقلاب اسلامی از آن جهت دارای اهمیت است که دشمنان ملت ایران را تحت فشار های شدید اقتصادی و سیاسی قرار دادند اما مردم با ایستادگی نشان دادند که با توکل به خدا از سختی ها عبور می کنند.

استاندار گیلان از خیزش دوباره بیماری کرونا در استان ابراز نگرانی کرد و افزود: از هفته گذشته تا امروز علاوه بر شهرستان های رودسر و لاهیجان، صومعه سرا نیز به جمع شهرستان های دارای وضعیت نارنجی استان اضافه شدند که با وجود تلاش های بی وقفه کادر درمان نگرانی هایی از خیز بیماری کرونا در استان وجود دارد.

زارع با بیان اینکه رعایت توصیه های بهداشتی همچنان از سوی هم استانی ها باید جدی تر گرفته شود افزود: هر زمان شاهد افزایش سفر ها به استان بودیم تعداد مبتلایان پس از دو هفته صعودی شد که براین اساس مهم ترین راه پیشگیری علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، پرهیز از عادی نگاری، تجمعات خانوادگی و تردد های غیر ضروری است.

وی از کاهش میزان رعایت دستور العمل های بهداشتی از اول تا هشتم بهمن ماه در کشور خبر داد و گفت: طبق اعلام وزیر بهداشت در جلسه امروز ستاد ملی، بیشترین میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی در حال حاضر مربوط به صنایع، معادن و ادارات و کمترین میزان مربوط به دفاتر پیشخوان و پاساژ ها است.

نماینده عالی دولت در گیلان خواستار تشدید نظارت ها و افزایش گشت های اصناف در استان شد و خاطرنشان کرد: باید از تردد های غیر ضروری، شکل گیری تجمعات انسانی و هر رفتار دیگری که طبق اظهار کارشناسان بهداشتی منجر به همه گیری ویروس و سرایت این بیماری می شود جلوگیری به عمل آید.

زارع تصریح کرد: کم توجهی به توصیه های بهداشتی موج جدیدی از بیماری را شکل می دهد و ضروری است صداوسیمای استان، کمیته رسانه و فضای مجازی هشدار های لازم در خصوص رعایت دقیق پروتکل ها و نقش آنها در حفظ سلامتی جامعه از یک سو و تداوم فعالیت های مرتبط با معیشت مردم از سوی دیگر را بیان کنند.

وی با بیان اینکه مراسم جشن سالگرد انقلاب اسلامی طبق اعلام رئیس جمهوری و ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت نمادین و با بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای برگزار می شود افزود: آیین های افتتاح طرح ها و پروژه ها با رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی و به دور از شکل گیری تجمعات انسانی به بهترین شکل انجام شود.

استاندار گیلان ابراز داشت: باتوجه به گردشگر پذیر بودن استان گیلان باید از زمان حاضر برای ایام پایانی سال و عید نوروز برنامه ریزی کنیم و همانند سال گذشته برپایی هرگونه چادر در پارک ها و هرگونه پذیرش در مهمانسراها و اماکن دولتی ممنوع است.

در این جلسه روسای کمیته های ستاد استانی مدیریت کرونا به بیان گزارشی از اقدامات صورت گرفته پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان