Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، با بیان اینکه برخی از مردم به واسطه نیازهای مالی تمایل به فروش سهام خود دارند، گفت: از هفته های آتی مردم می توانند با وثیقه گذاری سهام در بانک ها معادل ۶۰ درصد ارزش سهام خود کارت اعتباری دریافت کنند.

سید رضا عظیمی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت از اوایل امسال شروع شده است، اظهار کرد: مالکیت سهام عدالت در اختیار مردم بود، اما مدیریت آن هنوز به مردم واگذار نشده بود.

وی با اشاره به واگذاری مدیریت سهام عدالت به مردم بعد از ۱۵ سال از طریق سامانه سجام، افزود: فارغ از اینکه در کوتاه مدت قیمت سهام افزایش یا کاهش می یابد، بهتر است که مردم سهام را نگه دارند، زیرا سهام ارزشمند بوده و در بلندمدت می توانند از سود آن بهره مند شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، با بیان اینکه برخی از مردم به واسطه نیازهای مالی تمایل به فروش سهام خود دارند، خاطرنشان کرد: ممکن است مردم برای تامین هزینه های خود به پول نقد نیاز داشته باشند و لذا اقدام به فروش سهام کنند.

عظیمی ادامه داد: از سهامداران می خواهیم به جای فروش سهام خود اقدام به وثیقه گذاری آن در بانک های تعیین شده و دریافت تسهیلات کنند.

وی با بیان اینکه مردم می توانند با وثیقه گذاری سهام در بانک ها معادل ۶۰ درصد ارزش سهام خود کارت اعتباری دریافت کنند، متذکر شد: از این طریق علاوه بر حفظ اصل سهام، نیازهای مالی نیز تامین می شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان، از اعلام آمادگی هفت بانک برای همکاری با شرکت سپرده گذاری خبر داد و خاطرنشان کرد: از هفته آینده این طرح عملیاتی شده و بانک های منتخب به مردم معرفی خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان