Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان تصفیه خانه بزرگ گیلان را یکی از مهم ترین پروژه های استان عنوان کرد و گفت: این پروژه با همکاری بخش خصوصی اجرایی شده و در اسفند ماه به بهره برداری می رسد.

سید محسن حسینی شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه ۴۱ پروژه آب و فاضلاب دهه فجر امسال در گیلان به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: مبلغ سرمایه گذاری شده در این پروژه ها ۵۹۸ میلیارد تومان است که شاخص بهره مندی در بخش شهری استان را حدود یک صدم درصد افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان ادامه داد: مجموعه پروژه هایی که در طول سال در حوزه آب و فاضلاب روستاهای گیلان انجام می شود در مجموع دو درصد شاخص بهره مندی را افزایش می دهد.

وی با اشاره به طرح های نیمه تمام حوزه آب و فاضلاب استان گیلان، ادامه داد: در بخش فاضلاب ۱۱ طرح در مرکز شهرستان رشت و شش طرح نیز در بخش آب داریم که هنوز تکمیل نشده اند.

حسینی با بیان اینکه بزرگترین پروژه بخش خصوصی در گیلان مربوط به تصفیه خانه بزرگ استان است، عنوان کرد: این قرارداد هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان ارزش دارد که در هفته سوم اسفند به طور رسمی افتتاح می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با بیان اینکه قرارداد بی ا تی برای روستاهای شمال آستانه اشرفیه را در دستور کار داریم، گفت: طرح های آب شیرین کن غرب انزلی، تکمیل بخشی از فاضلاب غازیان و تعویض ۲۸ هزار کنتور در سطح استان از دیگر پروژه های بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و ۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در گیلان داریم که برای تأمین آب آنها برنامه ریزی شده است، اضافه کرد: تا کنون هزار و ۷۱۲ روستای استان تحت پوشش قرار گرفته و از خدمات آب آشامیدنی استفاده می کنند.

حسینی به ۲۶ هزار کیلومتر شبکه توزیع در استان گیلان اشاره و تصریح کرد: در این سازمان به صورت پیوسته میزان هدر رفت آب را اندازه گیری می کنیم و امسال نیز طی دو مرحله برای رفع نشت خطوط انتقال اقدام کردیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان