Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: گرفتاری های گیلان ناشی از بی توجهی ها و بی مهری های بعضی سیاستمداران مرکز کشور نسبت به گیلان است.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: 22 بهمن ماه سالروز پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی را در پیش داریم روزی که رژیم 2 هزار ساله شاهنشاهی در ایران ساقط شد. نماینده ولی فقیه در گیلان 22 بهمن ماه را جزو ایام الهی در تاریخ ایران دانست و خاطرنشان کرد: در طول تاریخ چندین هزار ساله ایران هیچ حادثه ای نورانی تر و پاک تر از انقلاب اسلامی نداریم و امام(ره) فرمود "22 بهمن در طول زندگی باید سرمشق باشد به جهت اینکه غلبه ایمان بر کفر و غلبه اسلام بر کفر بود." آیت الله فلاحتی با بیان اینکه جوانان و نسل جوان امروز جنگ تحمیلی و امام(ره) را ندید اما هوشمندانه برای حفظ دستاوردهای انقلاب تلاش می کند تصریح کرد: این نسل در دفاع از ارزش های والا از جان مایه می گذارد.

امام جمعه رشت طرح اخیر رئیس جمهور کشور فرانسه را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: اخیراً رئیس جمهور خام و ناپخته کشور فرانسه خود را طراح دانسته و گفته در صورت شکل گیری مجدد نشست برجام، عربستان هم باید در این نشست حضور داشته باشد. رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان افزود: پس از اینکه آمریکا در این عرصه زبون شد حال جوانی که از الفبای سیاست چیزی نمی داند در رابطه با برجام پیشنهاد می دهد و طراح امور بین الملل شده است. وی گفت: پدر پیر و پسر خشن ریاض که در مقابله با ایران اسلامی و حتی جنگی که به ملت یمن تحمیل کردند شکست خوردند و از آنجا که دولت جدید آمریکا هم علاقه ای به آن ها نشان نداده اکنون به فرانسه روی آورده اند و دولت خام فرانسه هم طرح ارائه می دهد مبنی بر اینکه عربستان باید در نشست برجامی آینده حضور داشته باشد. نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه طرح مذکور کاملاً نامعقول است خاطرنشان کرد: البته ما امیدواریم هیچ نشست برجامی شکل نگیرد و طرح فرانسه را هم ناپخته و نامعقول می دانیم و خوشبختانه سیاستمداران کشورمان پاسخ دندان شکنی به این طرح دادند. آیت الله فلاحتی با اشاره به سفر اخیر رئیس دستگاه قضا به استان گیلان عنوان کرد: امیدوارم این سفر منشأ برکات باشد البته نابه سامانی های گیلان به حدی پیچیده و دشوار است که بعضی از آنها را نمی توان به این زودی جمع کرد. امام جمعه رشت: بنده در جلسات دیروز تاکید کردم که گرفتاری های این استان ناشی از بی توجهی ها و بی مهری های بعضی سیاستمداران مرکز کشور نسبت به گیلان است و گیلان امروز در بسیاری مسائل از دیگر استان ها عقب تر است از طرفی بخشی مشکلات نیز ناشی از زد و بندهای سیاسی بین برخی مسئولان در استان بوده است. رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه این استان در حوزه بیمارستانی رتبه آخر کشور را دارد و بعضی شرکت ها و کارخانجات استان هم تبدیل به ویرانه شدند خاطرنشان کرد: معضلات رودخانه های شهر رشت، پسماند، غارتگری ها، گوشمالی دادن ها و مشکلات برق روستاها بخشی از مشکلات این استان است. وی افزود: امیدواریم مسئولان فارغ از زد و بندهای سیاسی برای رفع این مشکلات تلاش کنند و همه بر یکدیگر نظارت داشته باشیم و به جای مچ گیری به یکدیگر کمک کنیم تا مسائل و مشکلات مردم حل شود و مردم نیز بر عملکرد مسئولان نظارت داشته باشند. نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه دشمن، فرهنگ ما را هم مورد هجمه قرار داد گفت: استانی که سرزمین ولایی بوده و هست اما خانواده های شهدا و جانبازان امروز در معابر عمومی و خیابان ها باید شاهد باشند که عده ای با وضعیت کذایی و پوشش های نامناسب عبور می کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان