Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان بازرسی کشور با تأکید بر پیگیری جدی واحدهای تولیدی و صنعتی از سوی دستگاه قضا، گفت: وضعیت برخی واحدهای تولیدی گیلان نامناسب است.

حجت الاسلام حسن درویشیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف سفرهای استانی دستگاه قضا، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در این سفرها از اولویت های سازمان بازرسی است بازدید از واحدهای فعال و غیر فعال است.

وی به وضعیت اسفناک برخی از واحدهای تولیدی استان گیلان اشاره و با بیان اینکه متأسفانه بخش قابل توجهی از تجهیزات واحدهای تولید این کارخانه تعطیل شده و خیلی از بخش ها غیر فعال بود، افزود: مهم ترین مشکل این کارخانه سرمایه در گردش و تجهیزات به روز است.

رئیس سازمان بازرسی کشور ایران پوپلین را یکی از این واحدها عنوان و اضافه کرد: باعث تأسف است که یک چهارم کارخانه بزرگی جون این مجموعه غیر فعال است.

وی ادامه داد: این کارخانه سرمایه گذار عظیمی دارد و امروز از مهم ترین مشکلاتش سرمایه در گردش است و روند واگذاری است در صورت تأمین سرمایه در گردش حدود ۸۰ درصد مشکل این کارخانه حل خواهد شد.

درویشیان با تأکید بر پیگیری مشکلات این واحدهای تولیدی و صنعتی، گفت: یکی از واحدهای تولید کننده لوازم خانگی که بازدید شد خوشبختانه مشکلی در تولید نداشته و تنها تخصیص ارز برای ثبت سفارش و دریافت مواد اولیه می تواند مشکل این واحد را رفع و زمینه را برای افزایش تولید فراهم کند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات گیلان متأسفانه خصوصاً شهر رشت بحث پسماند بوده که سال ها این مشکل وجود دارد، ادامه داد: این موضوع زمینه ایجاد آلودگی های زیست محیطی برای این استان را فراهم کرده و به آب های سطحی سرایت کرده که قطعاً این موضوع نیز پیگیری خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان