Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2
استاندار گیلان با اشاره به استقبال مردم و بخش خصوصی برای مشارکت در اجرای طرح های توسعه ای گفت: شهرستان آستارا، بندر مرزی و بخش کشاورزی در تحقق هدفگذاری صورت گرفته برای صادرات غیرنفتی استان نقش بسزایی ایفا می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در حاشیه افتتاح طرح های دهه مبارک فجر شهرستان آستارا در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، افزایش ظرفیت تولید و اشتغال جوانان، در فاصله هفته دولت و دهه فجر پروژه های خوبی در آستارا اجرایی و بهره برداری شده است.
وی به سرمایه گذاری صورت گرفته برای سه پروژه افتتاح شده امروز در آستارا و اشتغالزایی آنها اشاره و خاطرنشان کرد: هر پروژه ای که سرمایه گذاران و مردم مشارکت داشته باشند؛ زمینه ساز توسعه در مسیر اهداف، سیاست ها و برنامه های دولت در حمایت از بخش خصوصی است.
نماینده عالی دولت در گیلان افزود: علاوه بر این پروژه ها، طرح های موثر دیگری نیز در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات شهرستان آستارا در حال اجراست.
وی ابراز امیدواری کرد که تعداد قابل توجهی از پروژه های در دست اجرا تا خردادماه سال آینده به بهره برداری برسند.
استاندار گیلان ظرفیت های خوب آستارا در بخش های مختلف اقتصادی، اجتماعی و گردشگری را بسترساز ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار این شهرستان و شهرهای همجوار عنوان کرد.
وی سهم ۵۰ درصدی صادرات بخش کشاورزی در صادرات غیرنفتی طی سال گذشته را یادآور شد و گفت: در تحقق هدفگذاری صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری استان در سال جاری ؛ شهرستان آستارا، بندر مرزی و بخش کشاورزی سهم بسزایی ایفا می کنند.
امروز و در نهمین روز دهه فجر ؛ سه طرح تولیدی، گردشگری و ورزشی با هزینه ۶۶ میلیارد تومان با حضور استاندار گیلان در شهرستان بندرآستارا به بهره برداری رسید.
در دهه فجر امسال ۸۹۵ پروژه با اعتباری بالغ بر چهار هزار و ۸۱۱ میلیارد تومان افتتاح شده که این میزان اعتبار نسبت به ایام دهه فجر سال گذشته، ۹۶ درصد رشد دارد.
از مجموع اعتبارات پروژه های دهه فجر امسال بالغ بر دو هزار و ۲۳۱ میلیارد تومان مربوط به بخش خصوصی است.
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان