Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان به گزارش مهر : با وجود رونق صادرات و عبور و مرور کامیون های خارجی، کندی ترخیص کالا و نبود تیر پارک موجب ترافیک شدید کامیون های ترانزیتی در شهر مرزی آستارا و مشکلاتی برای شهروندان این شهر شده است.

طی سه ماه اخیر صف های کیلومتری کامیون های ترانزیتی خارجی صادرات بار از ورودی شهر آستارا و از محل پایانه بین المللی بار این شهرستان تا درب گمرک زمینی - مرزی آستارا، باعث ترافیک، معطلی رانندگان ایرانی و خارجی و همچنین رنجش شهروندان آستارایی شده است.

اداره کل گمرک آستارا علت تشکیل صف های طولانی کامیون های ترانزیت خارجی را کمبود امکانات و نیروی انسانی در گمرک آستارا، ظرفیت محدود تنها پل مرزی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در مرز زمینی آستارا، نبود تیر پارک و تأخیر پذیرش کامیون های ترانزیت خارجی از سوی گمرک آستارای جمهوری آذربایجان اعلام کرده است.

با توجه به اینکه تراکم و ترافیک موجود در پایانه بین المللی بار تا گمرک مرزی آستارا و به صورت دو طرف خیابان نشانگر رونق صادرات در مرز بین المللی آستارا در استان گیلان است، اما افزایش صادرات محصولات ایرانی به خارج از کشور و ظرفیت پایین ترخیص کالا در گمرک آستارای آذربایجان علی رغم رایزنی ها و توقف ۸ الی ۱۰ روزه کامیون ها در پایانه بار و همچنین گمرک و مرز آستارا، نارضایتی رانندگان داخلی و خارجی، تجار و بازرگانان را موجب شده است.

در شش ماه دوم سال همواره شاهد افزایش تقاضا و رونق صادرات کشورمان و همچنین افزایش شمار کامیون های خارجی حامل کالاهای صادراتی ایرانی در مرز زمینی آستارای ایران و آستارای آذربایجان با توجه به نیاز بازارهای هدف به ویژه کشور روسیه و سایر کشورهای حوزه قفقاز و CIS هستیم و در این رابطه گمرک آستارای ایران با رونق گرفتن تجارت خارجی فعالیت خود را که شبانه روزی است با وجود کمبود شدید نیرو قوت بخشیده و در خدمت توسعه صادرات کشور است.

در آن سوی مرز متأسفانه کاهش سرعت رویه های گمرکی در گمرک آستارای جمهوری آذربایجان را شاهد هستیم و تصمیمات لحظه ای و نبود ثبات در برنامه های گمرکی، رانندگان کامیون های یخچال دار ترانزیتی خارجی را به دردسر انداخته است.

در این رابطه بر اساس یک برنامه ریزی، مقرر شده بود که کامیون ها از پایانه بار که تا حدودی خارج از شهر مرزی آستارا است، طبق زمانبندی و برحسب سرعت ترخیص به گمرک حرکت داده شوند تا از تشکیل صف های طولانی در محدوده گمرک آستارا جلوگیری شود، اما این تدبیر تاکنون جواب نداده و دلیل اصلی آن افزایش صادرات و درخواست تجار خارجی برای محصولات کشاورزی ایران است که در تاریخ صادرات مرزی در آستارا این بی سابقه است.

هم اکنون کامیون های ترانزیتی خارجی و ایرانی برای گذر از مرز زمینی آستارای ایران و ورود به آستارای جمهوری آذربایجان در نوبت صف های طولانی و خسته کننده هستند و بار اغلب آنها میوه و سبزیجات و اقلام فاسد شدنی است.

پایانه بین المللی بار آستارا و ظرفیت کم توقف کامیون های داخلی و خارجی

محوطه پایانه بین المللی بار آستارا که رو به روی تالاب استیل آستارا واقع شده است، به دلیل تردد روزانه کامیون های داخلی و خارجی، وضعیت نامناسبی دارد و بهسازی آن از دغدغه های اصلی رانندگان حمل و نقل داخلی و خارجی است.

در حال حاضر پایانه بین المللی بار شهرستان مرزی آستارا ظرفیت توقف کامیون های داخلی و خارجی را ندارد و با توجه به ترافیک کامیون ها در محوطه، رانندگان از وضعیت نابسامان محوطه پایانه بار آستارا به شدت گلایه دارند. بخش قابل توجهی از درآمدهای ناشی از حمل و نقل صادراتی در استان گیلان و کشور متعلق به شهرستان مرزی بندر آستارا است، متأسفانه پایانه بار این شهرستان مرزی از حداقل امکانات لازم در حوزه خدمات محروم است و توجه ویژه متولیان امر را می طلبد.

رانندگان، تجار و بازرگانان و شرکت های حمل و نقل مهمترین مشکل در این حوزه را عدم پیگیری و مطالبه مناسب مدیران شهرستان از استان و کشور عنوان کرده و خواستار این هستند که از محل درآمدهای گمرک و پایانه مرزی به صورت شفاف برای رفع مشکلات موجود در این بخش هزینه ویژه شود. شهرستان آستارا دارای سه مرز زمینی، دریایی و ریلی است اما از نظر وضعیت خدمات دهی و زیرساخت ها در حوزه حمل و نقل صادراتی با محرومیت های بسیاری مواجه است. محوطه پایانه بین المللی بار آستارا در مواقعی بر اثر بارش باران دچار آب گرفتگی و گل و لای شده و از نظر زیر سازی و بهسازی نیازمند رسیدگی است.

بر اساس وسعت و حجم گسترده فعالیت های ترانزیتی در پایانه بین المللی بار آستارا، قطعاً بهسازی محوطه این پایانه اعتبار کلان می خواهد و در حال حاضر از سقف ظرفیت موجود در پایانه برای ورود کامیون ها استفاده می شود و به طور متوسط بین ۳۰۰ الی ۵۰۰ کامیون در پایانه بار آستارا جهت انجام کارهای مربوطه حضور می یابند.

مصائب گمرک آستارا در وضعیت موجود

گمرک آستارا در وضعیت موجود افزایش فوق العاده صادرات محصولات ایران در مرز آستارا کمبود نیرو دارد و تعداد کارکنان این اداره کل با توجه به کشش بازار اوراسیا، رونق صادرات، واردات و ترانزیت کالاها و فعالیت شبانه روزی در سه مرز زمینی، دریایی و ریلی جوابگوی حجم کار نیست و طبق گفته کارشناسان گمرکی در آستارا باید ۱۴۰ پست سازمانی به ساختار اداری این مجموعه افزوده شود.

ساختار، امکانات و نیروی انسانی این اداره کل به عنوان نخستین گمرک فعال در سه مرز قطعاً باید تقویت شده و ضرورت تأمین نیرو با توجه به آینده روشن اقتصادی منطقه، به سازمان متبوع و مسئولان محلی و استانی نیز باید گوشزد شود. هم اکنون محوطه گمرک زمینی آستارا با شش باند ورودی و خروجی و ظرفیت توقف بیش از ۵۰۰ دستگاه کامیون و با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است و به گفته مدیر کل گمرک آستارا ظرف یک سال آینده برای تسریع ترخیص کالاها یک دستگاه ایکس ری و چهار دستگاه باسکول در ورودی و خروجی محوطه راه اندازی خواهد شد.

با وجود تمام کمبودها و نبود امکانات در گمرک آستارا، هر سه دقیقه یک کامیون در مرز آستارا تردد می کند و به طور میانگین روزانه ۵۰۰ کامیون از گمرک این شهرستان وارد و خارج می شود و ساخت دو تیر پارک با ظرفیت توقف هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون برای آستارا کاملاً ضروری به نظر می رسد و این مهم باید از ناحیه فرماندار و نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی پیگیری قاطع شود.

انتقاد امام جمعه آستارا از وضعیت ترافیک کامیون های ترانزیت خارجی

امام جمعه آستارا در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ساماندهی کامیون های ترانزیتی خارجی و احداث تیر پارک برای این کامیون ها در شهر مرزی آستارا ضرورت دارد، اظهار کرد: احداث تیر پارک برای توقف و ساماندهی کامیون های حوزه صادرات و واردات در شهرستان مرزی بندر آستارا بسیار مهم است و باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه افزایش شمار کامیون های صادرات و واردات کالا در مرز آستارا بیانگر رونق تجارت خارجی در این شهرستان مرزنشین است، افزود: همین موضوع در هفته های اخیر سبب ترافیک و ایجاد صف های طویلی از کامیون های ترانزیتی خارجی در ورودی شهر و برخی محلات و رنجش اهالی این شهرستان مرزی شده است.

ضرورت افزایش و ساماندهی محوطه های پایانه بار و گمرک آستارا

فرماندار آستارا نیز به خبرنگار مهر گفت: طرح اصلاح و ساماندهی محوطه گمرک شهرستان مرزی بندر آستارا برای توقف و تردد کامیون های تجارت خارجی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تکمیل آن تا اوایل سال آینده، بخش زیادی از ترافیک خودروها در شهر رفع خواهد شد.

عباس صابر، اظهار کرد: برای اصلاح این محوطه ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و باندهای رفت و برگشت برای کامیون ها و ۲ باند در حاشیه محوطه برای تردد خودروهای سبک در نظر گرفته شده است.

صابر هدف از ساماندهی محوطه جلوگیری از آبگرفتگی و تسهیل تردد کامیون های تجارت خارجی عنوان کرد و افزود: با تکمیل طرح، امکان توقف همزمان ۷۰۰ کامیون فراهم و از ترافیک این خودروها در شهر کاسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه پایانه بار با توجه به حجم عظیم صادرات کشور از مرز آستارا، ظرفیت این تعداد کامیون داخلی و خارجی را ندارد، از افزایش محوطه پایانه بار آستارا تا ۱۰ هکتار خبر داد و گفت: افزایش حجم صادرات باعث ترافیک سنگین در پایانه بین المللی بار آستارا شده است.

صابر با تاکید بر اینکه ساماندهی محوطه پایانه بار از دغدغه های رانندگان کامیون ها است، اظهار کرد: پایانه بار این شهرستان باید ساماندهی شود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه باید زمینی تحت عنوان تیر پارک برای پایانه بار شهرستان آستارا در نظر گرفته شود، افزود: از توان بخش خصوصی برای تحقق آن بهره می گیریم.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم زمینی که با دو هکتار وسعت در انتهای پایانه بار آستارا وجود دارد را به محوطه پایانه بار اضافه کنیم و رایزنی های لازم در این رابطه در حال انجام است.

رفع ترافیک کامیون ها نیازمند احداث تیر پارک در آستارا

مدیرکل گمرک آستارا نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه میزان فعالیت اقتصادی در کشور افزایش یافته و حجم صادرات از مرزهای این شهرستان دو برابر شده است، اضافه کرد: تا زمانی که یک یا چند تیر پارک با گنجایش حداقل هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در آستارا ساخته نشود از صف و ترافیک کامیون ها کاسته نخواهد شد.

کریم رسولی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد کامیون ها حامل کالاهای صادراتی هستند و در فرایند ترخیص کالاهای صادراتی و وارداتی ۲۴ سازمان دخیل هستند.

رسولی گفت: البته بعضی از دستگاه ها در برخی فرآیندها نقشی ندارند اما در مجموع ۲۴ دستگاه اعمال نظر می کنند ولی چون در نهایت این کالاها از گمرک عبور داده می شوند، مشکل ترافیک کامیون ها در افکار عمومی به گمرک ربط داده می شود.

وی افزود: دستگاه ها در روند صادرات یا واردات باید به طور مستقل مجوزهای خود را صادر کنند و اگر خللی در کار یکی از آنها ایجاد شود، کل فرایند مختل می شود و از سوی دیگر پل قدیمی و فرسوده مرز آستارا حداکثر ظرفیت گذر ۵۰۰ دستگاه خودرو در روز را دارد و الان از حداکثر ظرفیت استفاده می کنیم، بنابراین گمرک در این خصوص کوتاهی نمی کند بلکه بالاترین ظرفیت خود را به کار گرفته است.

هجمه ها علیه گمرک آستارا بی انصافی است

مدیر کل گمرک آستارا، ادامه داد: به طور میانگین در هر سه دقیقه یک کامیون در مرز تردد می کند و با توجه به حجم نظارت ها و کنترل هایی که نهادها و دستگاه های مختلف در این حوزه انجام می دهند، این میزان تردد بی سابقه است و با توجه به اینکه کنترل ساده گذرنامه یک ماشین چند دقیقه طول می کشد، امکان افزایش تردد بیش از این وجود ندارد.

رسولی، گفت: از درب ورود تا خروج گمرک شش نهاد یا دستگاه نظیر شهرداری، پایانه مرزی، بانک، گذرنامه، هنگ مرزی و در نهایت گمرک نقش دارند اما اینکه فقط گمرک مورد هجمه قرار گیرد که چرا ترخیص کامیون ها تسریع نمی شود، انصاف نیست.

مدیر کل گمرک آستارا، افزود: گاهی همه کنترل ها در هر شش نهاد به خوبی صورت می گیرد اما راننده مشکل گذرنامه دارد یا در پایانه در کنترل کالا مشکلی ایجاد می شود یا موضوعات امنیتی پیش می آید و یا بازرسی میزان سوخت کامیون ها توسط عوامل شرکت نفت سبب کندی تردد می شود.

رسولی، تصریح کرد: گذشته از اینها گاه ساعت سه بامداد گمرک جمهوری آذربایجان ورود از کشور ما را تا هفت صبح قطع می کند و در این مواقع کاری از ما ساخته نیست.

مدیرکل گمرک آستارا گفت: به طور میانگین ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه کامیون که تشریفات قانونی آنها از نظر گمرک تمام شده و منتظر تعیین تکلیف از سوی سایر سازمان ها هستند، همیشه در صف گذر قرار دارند و این نشان می دهد که گمرک از نظر کاری از سایر دستگاه ها پیشتاز است.

رسولی، اظهار کرد: در حالی که گمرک آستارا همان ظرفیت و امکانات خروج سال های قبل را دارد، میزان صادرات نسبت به سال های قبل دو برابر شده است، بنابراین طبیعی است که صف کامیون ها ایجاد خواهد شد.

وی افزود: دلیل دیگر رو آوردن کامیون ها به مرز آستارا حذف قرارداد جابجایی کالاها است که بین وزرای خارجه ایران و جمهوری آذربایجان در ششم بهمن ماه نهایی شد و قبلاً کالا در گمرک از یک وسیله آورنده به یک وسیله خارج کننده منتقل می شد.

رسولی گفت: ظرف یک سال به تعداد تجهیزات کنترلی و باسکول ها اضافه خواهیم کرد اما گمرک، خارج از محدوده و محوطه خود وظیفه ای از نظر ساخت و ساز محل توقف و امکانات رفاهی رانندگان کامیون ها ندارد و باید در این حوزه پایانه مرزی و سایر دستگاه ها وارد عمل شوند و تا چند تیر پارک ساخته نشود از صف کامیون ها کاسته نخواهد شد بلکه بیشتر هم می شود.

صادرات بی سابقه در تاریخ تجارت مرزی آستارا

مدیرکل گمرک آستارا، اظهار کرد: روزانه حدود ۴۵۰ دستگاه کامیون تجارت خارجی از مرز زمینی این شهرستان تردد می کنند و تداوم ترافیک و صف این خودروها در خیابان های پایانه بار و گمرک ناشی از افزایش تقاضا برای صادرات، واردات و ترانزیت کالاها است.

وی ادامه داد: در ۱۰ روز گذشته نزدیک به دو هزار دستگاه کامیون برای صادرات کالا از مرز آستارا خارج و کمی بیش از آن نیز وارد شده است.

مدیرکل گمرک آستارا با بیان اینکه ترافیک کامیون های تجارت خارجی شاید در نگاه نخست، نوعی مشکل و معضل به نظر آید اما آهنگ حرکت آنها از پایانه بار را به تناسب سرعت ترخیص از گمرک تنظیم کرده ایم، افزود: بسیاری از راننده های کامیون و بازرگانان با وجود اطلاع از معطلی در پایانه و مرز آستارا برای تجارت و ترانزیت کالا از مرز این شهرستان مشتاق هستند.

رسولی، گفت: نبود تیر پارک کامیون ها از دلایل تشکیل صف های طولانی این خودروها در این شهرستان است و اگر تیر پارک بزرگی برای توقف و ساماندهی کامیون های تجارت خارجی ساخته شود، ترافیک آنها در خیابان های پایانه و گمرک برچیده خواهد شد.

رسولی ادامه داد: وجود تنها یک پل زمینی در گمرک برای گذر خودرو دلیل دیگر ترافیک کامیون ها است و با توجه به ضرورت اعمال نظارت ها و رویه های گمرکی در مرز یک پل با ظرفیت گذر بیش از یک کامیون در هر چهار یا پنج دقیقه را ندارد.

صادرات، واردات و ترانزیت کالاها در مرز زمینی آستارا در شمال غربی استان گیلان به طور معمول در نیم سال دوم رونق بیشتری می یابد و تا تیر پارک برای توقف کامیون ها و پل دوم در مرز زمینی آستارا برای گذر خودروها ساخته نشود، مشکل ترافیک و صف کامیون ها در این شهرستان مرزنشین و پرتردد شمال ایران رفع نخواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان