Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از عدم تمکین مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی ازجمله ماسک انتقاد کرد و گفت: حال نیمی از بیماران مبتلا به کرونا وخیم است؛ انتظار داریم مردم بیشتر رعایت کنند.

ارسلان سالاری در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در گیلان اظهار کرد: در حال حاضر 475 بیمار مبتلابه کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه 84 بیمار کرونایی در بخش ICU بیمارستان های گیلان بستری هستند، افزود: از این تعداد متاسفانه حال 43 بیمار مبتلابه کرونا در بخش های مراقبت های ویژه وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جان باختن روزانه تعدادی از مبتلایان به کرونا در گیلان ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه خیزش مجدد بیماری کرونا هم به صورت سرپایی و هم به صورت بستری در گیلان در حال شکل گیری است.

سالاری با اعلام اینکه هفت شهرستان گیلان در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارند، گفت: دو شهرستان شفت و املش  مجددا در وضعیت زرد قرار گرفته اند  و مابقی شهرستان های استان نیز همچنان  زرد هستند.

وی با بیان اینکه تعداد شهرهای نارنجی در گیلان در حال  افزایش است، گفت: این وضعیت نشان می دهد مردم از حداقل پروتکل های بهداشتی نیز تمکین نمی کنند و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در ادارات، اصناف، بازار و سایر اماکن به حداقل رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر لزوم مشارکت همه جانبه در جهت کنترل بیماری کرونا، تأکید کرد و گفت: کنترل بیماری کرونا در شرایط فعلی،  منحصراً در دست مردم است و تنها باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوه نامه های اجرایی آن از بستری و نهایتاً جان باختن هم وطنانمان جلوگیری کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان