Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: تأمین مسکن زنان خود سرپرست یکی از دغدغه های جامعه امروز است که باید در اولویت برنامه های کمیته امداد باشد.

احمد دنیامالی پیش از ظهر پنجشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از الزامات امروز جامعه، توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان است که کمیته امداد باید آن را در اولویت های فعالیت خود قرار دهد.

وی افزود: تأمین مسکن زنان خود سرپرست یکی از دغدغه های جامعه امروز است که کمیته امداد باید توجه ویژه ای به این موضوع حساس داشته باشد.

دنیامالی با اشاره به پایین بودن درآمد سرانه شهر انزلی، ادامه داد: بندرانزلی با جمعیت حدود ۱۴۰ هزار نفر، شهر خدماتی و غیر تولیدی و وابسته به درآمدهای بندری و گمرکی و سایر ادارات کل مستقر در این شهر است.

نماینده انزلی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گیلان در آمار بیکاری جز دهک سوم کشور است و بدتر از همه اینکه بندرانزلی آخرین رده را با نرخ بیکاری ۲۰ درصد به خود اختصاص داده است.

دنیامالی با اشاره به افزایش حریم تالاب از ۱۹ به ۲۵ هزار از سوی وزارت نیرو و مشکلات به وجود آمده برای شهروندان انزلی، گفت: در انزلی علاوه بر اینکه شغل جدید ایجاد نمی شود سه هزار هکتار از زمین های کشاورزی مردم نیز با افزایش حریم تالاب در این حریم قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه بر اساس نظر کارشناسان در هر هکتار زمین، یک شغل ایجاد می شود با افزایش حریم تالاب عملاً سه هزار فرصت شغلی از بین رفته است.

نماینده انزلی در مجلس همچنین اظهار کرد: برخی از هزینه های در مانی مددجویان به دلیل نبود اعتبارات همچنان پرداخت نشده که انتظار می رود این مشکل نیز حل شود.

کمیته امداد نگاه ویژه ای به معیشت مددجویان داشته باشد

در ادامه این مراسم فرماندار بندرانزلی نیز اظهار کرد: کمیته امداد در عمل به عنوان برند نظام مقدس جمهوری اسلامی و یادگار امام راحل است.

اسماعیل میرغضنفری افزود: کمیته امداد نهاد مقدسی شناخته می شود که جامعه هدف آن را افرادی تشکیل می دهند که از آنان به عنوان ولی نعمتان نظام نام برده شده است.

وی با بیان اینکه انزلی به عنوان یکی از شهرستان های کمتر برخوردار محسوب می شود، تاکید کرد: علاوه بر افزایش حریم تالاب و تأثیر آن بر معیشت و اشتغال مردم، معیشت افراد تحت تکفل به سختی می گذرد و کمک های موردی هم دردی را از آنان دوا نمی کند.

میر غضنفری تصریح کرد: انتظار می رود کمیته امداد سرفصلی را در اعتبارات خود برای درمان و معیشت روزانه مددجویان و محرومان تعیین کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان