Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت گفت: طرف مقابل باید به تعهداتشان در برجام عمل کند و در غیر این صورت هرکس از کشورمان به برجام بازگردد خائن به مملکت است.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت به جایگاه خانواده در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: "خانواده" زیربنای استحکام جامعه است و اگر خانواده آسیب ببیند مشکلاتش دامن جامعه را می گیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به آثار زیان بار زِنا در جامعه گفت: رواج زِنا در جامعه باعث از بین رفتن نظام خانواده و خویشاوندی می شود و احساس مسئولیت افراد نسبت به هم از بین می رود و قوانین مختلف جامعه دچار آسیب می شود.

آیت الله فلاحتی با اشاره به سالروز ولادت حضرت امام باقر(ع) و آغاز ماه رجب گفت: 25 بهمن ماه سالروز صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی است؛ کسی که به کتاب خدا توهین کرد و یک همبستگی کفر جهانی نیز شکل گرفته بود که از طریق این کتاب با اسلام بجنگند.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: امام(ره) با صدور فرمان هوشمندانه خود مبنی بر ارتداد سلمان رشدی موجب شدند تا بسیاری از مسلمانان برای عملی شدن فرمان امام(ره) بسیج شده و به میدان آمدند و تا امروز سلمان رشدی در خانه ای با صدها حفاظت زندگی می کند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان وضعیت آمریکای بایدن را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه بایدن یک کشور جنگ زده را تحویل گرفته است تصریح کرد: ملت افغانستان، عراق، سوریه و لبنان در این سال ها ظلم و جنایت های بسیار دیدند و ناامنی اقتصادی و ویرانی ها به آنان تحمیل شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اعترافات بایدن درباره وضعیت آمریکا عنوان کرد: بایدن خود اعتراف کرد که کشورش در مواجه با ویروس کرونا عاجز بوده و 30 میلیون گرسنه زیر فقر در آمریکا زندگی می کنند و در عین حال بزرگترین کشور در حجم بدهکاری است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه هنوز جوامع غربی و اروپایی ها درک درستی از اسلام، شیعه، جامعه ایرانی و ملت ایران ندارند ابراز داشت: جوامع غربی درک عقلانی از مرجعیت در جامعه شیعه ندارد و کم عقل ترین حاکمان در دنیای امروز، حاکمان آمریکا بوده و هستند و این انسان های فاسق، زورگو و جنایتکار هیچ وقت از راه خود باز نمی گردند.

امام جمعه رشت افزود: آمریکا با این حجم از جنایت در  جامعه جهانی باز هم دست از جنایت نمی کشد؛ البته هنوز جنایت هایشان در تاریخ کشورمان را از یاد نبرده ایم اما ملت ایران در مقابل این حجم از جرم و جنایت آمریکا ایستادند و مقاومت کردند.

وی با اشاره به ماجرای دستور امام(ره) برای شکستن حکومت نظامی دولت بختیار در سال 57 گفت: زمانی که بختیار دست به کودتای نظامی زد امام(ره) فرمان دادند که مردم به خیابان ها بیایند و آیت الله طالقانی به امام(ره) می گوید که "ممکن است دریای خون راه بیفتد" و امام(ره) فرمودند مردم به خیابان بیایند.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه انقلاب اسلامی حوادث زیادی را پشت سر گذاشته است خاطرنشان کرد: هر کشوری اگر بود زیر بار این حجم از فشارها دوام نمی آورد اما ایران اسلامی ایستادگی کرد و این نشان دهنده عنایات و توجهات امام زمان(عج) به این کشور و ملت است.

وی افزود: تحمیل جنگ، حادثه طبس، فرستادن منافقان به مرزهای کشورمان پس از قطعنامه 598، اِعمال تحریم ها، تشکیل داعش در سوریه و لبنان و فتنه سال 88 و 96 و 98 از جمله توطئه های دشمن علیه این کشور بوده اما در تمام دشمنی هایشان شکست خوردند و ذلیل شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان بدعهدی های گروه5+1 در برجام را ذلت دانست و بیان کرد: این گروه به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرد اما جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود در برجام عمل کرد و امروز ما نگرانیم که غفلت و عدم هوشمندی بعضی مسئولان ما را درگیر ذلت دیگری کند.

وی با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه "دیگر حق ندارند برای برجام شروطی بگذارند بلکه این جمهوری اسلامی است که حق دارد شرط بگذارد" گفت: عده ای می گویند "به محض بازگشت آمریکا ما هم باز می گردیم" اما این حماقت است چراکه رهبری تاکید کردند در ابتدا باید تحریم ها لغو شود و این جمهوری اسلامی است که حق دارد شرط بگذارد.

امام جمعه رشت بیان کرد: آن ها باید به تعهداتشان در قِبال برجام عمل کنند و در صورت عدم عمل به تعهدات و عدم توجه به فرمایشات رهبری، هرکس به برجام بازگردد خائن به مملکت است؛ چرا باید با جنایتکاران دنیا دوباره نشست داشته باشیم؟ مگر ملت ایران خواستار رابطه با آمریکا هستند؟

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با بیان اینکه ملت ایران خواستار اقتدار و عزت هستند و در تمام این سال ها "ندای مرگ بر آمریکا" را مقتدرانه فریاد زدند عنوان کرد: این ملت بیش از 40 سال مشکلات مختلف را تحمل کرد تا زیر بار ذلت آمریکا نرود.

وی حماسه این مردم در یوم الله 22 بهمن امسال را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این ملت با همه سختی ها بار دیگر در یوم الله 22 بهمن به خیابان ها آمدند که درود و سلام خدا بر این زنان و مردان باد که این ایام را گرامی داشتند و قطعاً دعای خیر امام زمان(عج) شامل حال آنان می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان