Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت گفت: شأن فرهنگیان بسیار بالاست لذا قطع آب، برق و گاز برخی مدارس توسط دستگاه ها توهین به دانش آموز و است و نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

علی فتح اللهی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش پرورش شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری رشت با اشاره به اثرات آموزش در جامعه اظهار داشت: توجه به اصل "توسعه" زمینه تحول اساسی برای رشد یک جامعه را فراهم می کند.

فرماندار شهرستان رشت به ضرورت های توسعه در جامعه اشاره و بیان کرد: برای رسیدن به توسعه نیازمند انسان هایی دارای تفکرات توسعه و نقش آفرینی آن ها در جامعه هستیم و آموزش این انسان ها نیز با دستان پُرتوان معلمان میسر می شود.

فتح اللهی با بیان اینکه اثرات جلسات شورای آموزش پرورش به تمام فعالیت ها برمی گردد تصریح کرد: برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی و حل معضلاتی همچون پسماند و یا فرهنگ سازی در این مسیر، مبحث آموزش و پرورش باید مورد توجه باشد و آموزش انسان های این حوزه نیز بر عهده فرهنگیان و معلمان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با اشاره به ضرورت مشاهده نتایج کارها و برنامه ها در عمل خاطرنشان کرد: برنامه ها و پیشنهادات بر مبنای واقعیات و درآمدها طراحی و ارائه شود و نگاه ما این باشد که چطور می توانیم برای سایر شهرستان ها برنامه های موفقیت آمیز ارائه دهیم.

فرماندار شهرستان رشت با ابراز اینکه از ظرفیت ها و توانمندی ها باید در مسیر رشد و توسعه استفاده شود افزود: استفاده از ظرفیت ها و افزایش انگیزه در دانش آموزان و معلمان باید مدنظر باشد و افزایش انگیزه قدرت آفرین است.

فتح اللهی با اشاره به ضوابط پیرامون مصرف آب، برق و گاز مدارس خاطرنشان کرد: شأن فرهنگیان بسیار بالاست لذا قطع کردن آب، برق و گاز مدرسه در واقع توهین به دانش آموز است و نباید شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به احداث 2 هزار و 500 مدرسه توسط این ستاد در سطح کشور اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با توجه به شرایط ناشی از کرونا در حوزه آموزش، اقدامات حمایتی را در این حوزه به عمل آورد.

محمد کرمی به ضرورت حمایت از خانواده های کم برخوردار با حفظ شأن دانش آموزان و خانواده ها اشاره و بیان کرد: پویش ملی مشق احسان، اهدای بسته های آموزشی و کمک در حوزه تأمین تبلت از جمله اقداماتی بوده که انجام شد و در عین حال ستاد اجرایی اقدام به تأسیس کارخانه ای در آذربایجان شرقی جهت تولید تبلت ایرانی کرده است.

در ابتدای در این جلسه تعدادی از فرهنگیان باتجربه شهرستان هرکدام پیشنهادات و انتقاداتی در حوزه نظام آموزش و پرورش مطرح کردند و خواستار رفع مشکلات موجود شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان