Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به نقش آفرینی جوانان تحصیلکرده و زنان روستایی گیلان در حوزه اشتغال روستایی گفت: توسعه و عمران مناطق روستایی جزو اولویت ها است.

ارسلان زارع عصر امروز پس از مراسم تجلیل از خیران و فعالان در عرصه روستاها در جمع تعدادی از خیران روستاهای استان گیلان اظهار داشت: فراهم کردن شرایط بهتر برای رفاه شهروندان و توسعه زیرساخت ها در مناطق روستایی یکی از مولفه های توسعه یافتگی به شمار می رود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اشتغال پایدار روستایی به طور جدی در استان گیلان دنبال می شود خاطرنشان کرد: روستاها دارای جایگاه مهمی هستند و به عنوان یکی از اصلی ترین کانون های تولید در بخش های مختلف مطرح می شوند لذا توسعه و عمران مناطق روستایی جزو اولویت ها است.

زارع با بیان اینکه جوانان تحصیلکرده و زنان روستایی توانستند در حوزه اشتغال روستایی نقش آفرین باشند تصریح کرد: خدمات دولت در تامین آب، برق، گاز و ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی و همچنین دسترسی روستاها به اینترنت و بردن اینترنت به روستاها نیز قابل توجه است.

وی موفقیت های حاصل شده در حوزه مدیریت و کنترل ویروس کرونا را در سایه همکاری، پشتیبانی مردم و اعتماد آنان به مسئولان دانست و گفت: یک سال از شیوع این بیماری می گذرد اما توانستیم با انسجام، همبستگی و امیدافزایی در جامعه، الگویی موفق از مدیریت و غلبه بر این بیماری ارائه کنیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به مشارکت ستودنی مردم در رزمایش مواسات و کمک های مومنانه به اقشار آسیب دیده از کرونا خاطرنشان کرد: برگزاری این رزمایش و کمک ها در واقع جلوه ای از حس انسان دوستی و خیرخواهی ملت ایران بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه امروز کمک های خیرخواهانه تبدیل به فرهنگ عمومی جامعه شده است تصریح کرد: خیران در کنار دولت و سازمان های نیمه دولتی می توانند نقش تاثیرگذاری در افزایش شاخص های توسعه یافتگی در روستاها ایفا کنند.

زارع گفت: در صورت ارائه طرح های جامع اشتغالزایی، پرداخت تسهیلات از منابع مختلف اعتباری همچون اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی یا صندوق اعتبارات خرد روستایی انجام می شود و این فرصتی مغتنم برای ماندگاری در روستاها و تلاش برای توسعه این مناطق است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان نیک اندیشی و اقدامات خیرخواهانه را از مولفه های اصیل فرهنگ ایرانی اسلامی خواند و افزود: این مهم به شکل مختلف در بخش هایی نظیر سلامت، ساخت مدرسه و مسکن محرومان محقق شده است و با همت و تلاش خیران مشکلات این بخش ها برطرف می شود.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگ عمل کردن خیریه ها و ایجاد شبکه منسجمی برای این مهم خاطرنشان کرد: در سال های اخیر جمعی از خیرین، مجمع توسعه روستاها به نام ماندگاران راه اندازی کردند که می بایست فعالیت های خود را با قوت ادامه دهند.

استاندار گیلان حضور و نقش آفرینی خیران در خدمات رسانی به مردم به ویژه خدمت به نیازمندان را حائز اهمیت دانست و افزود: این گروه، یاریگران اصلی توسعه روستاها هستند و هر اندازه که بتوانند به دولت کمک کنند و در جامعه نقش آفرین باشند شاهد جامعه ای موفق تر و رو به کمال خواهیم بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان