Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار و رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان بر ضرورت اهتمام جدی دستگاه ها برای تکمیل پروژه های مهم عمرانی و اقتصادی تا پایان دولت دوازدهم تأکید کرد و گفت: تحقق عدالت اجتماعی و رسیدگی به قشر شریف بازنشستگان، همواره مورد توجه نظام اسلامی ایران بوده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور رئیس و تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سالن غدیر استانداری برگزار شد، با قدردانی از پیگیری های صورت گرفته برای مبادله موافقت نامه ها با دستگاه های اجرایی، تخصیص اعتبارات و نظارت بر پروژه های عمرانی اظهار داشت: عملکرد تخصیص اعتبارات از سوی دولت و سازمان برنامه و بودجه در سال جاری، نسبت به سال گذشته امیدوارکننده تر و مولفه ای مهم در تحقق اهداف این شوراست.

وی با بیان اینکه از میزان یک هزار و 379 میلیارد تومان اعتبار ابلاغی استان 62 درصد و از اعتبارات تملک استانی نیز 75 درصد تخصیص یافته ، افزود: اگرچه تحت تاثیر تحریم های غیرقانونی اعمال شده بر کشورمان، بودجه عمومی با تنگناهایی مواجه شده اما چشم انداز تحقق بودجه در سال 1400 امیدوارکننده است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: در لایحه بودجه 1400 تقدیمی دولت به مجلس شورای اسلامی ، برای سهم بودجه عمرانی استان ها از جمله گیلان به نسبت سال جاری افزایشی درنظرگرفته شده است.

وی به اهداف از قبل تعیین شده در خصوص توزیع اعتبارات شهرستانی برمبنای انصاف، عدالت و رشد شاخص ها اشاره و با بیان اینکه گزارش ارائه شده گویای این مسئله است، افزود: در مرحله بعدی تخصیص نیز که به زودی انجام می گیرد ، این موضوع با جدیت رعایت و عملیاتی می شود.

استاندار گیلان تلاش برای تکمیل 61 پروژه مهم عمرانی و اقتصادی استان تا پایان دولت دوازدهم را مورد تأکید قرار داد و گفت: به طور قطع این پروژه های مهم در ارتقاء سطح توسعه، آبادانی و اشتغال شهرستان ها سهم بسزایی دارند.

وی بر لزوم پیشگیری از خردشدن اعتبارات و تعریف پروژه های جدید توسط فرمانداران به عنوان رئیسان کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها تأکید و تصریح کرد: مجدداً تأکید می کنم که اولویت تخصیص اعتبارات با اتمام پروژه های نیمه تمام دارای پیشرفت بیش از 70 درصد است.

دکتر زارع خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی مکلفند پروژه های اولویت داری که قابلیت بهره برداری تا پایان سال 1400 را دارند ، مشخص و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی اعلام کنند.

وی عدالت اجتماعی را یکی از آرمان های بلند امام راحل، انقلاب و نظام جمهوری اسلامی عنوان و به گام های موثر دولت، مجلس و مجموعه حاکمیت در این راستا اشاره و اضافه کرد: با پیروزی انقلاب و در نظام اسلامی ایران همواره برای تحقق عدالت میان اقشار مختلف جامعه، تلاش های موثری شکل گرفته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با قدردانی از بیان دغدغه های بازنشستگان توسط نمایندگان آنان در فضایی آرام و همراه با متانت گفت: برخی موضوعات درون استانی همچون حمایت بیمه ای بازنشستگان در بخش مراکز درمانی و حوزه سلامت و نیز دراختیارگذاشتن امکانات رفاهی دستگاه ها ، در دستور کار بوده و مورد تأکید است.

وی به توجه ویژه دولت به قشر بازنشسته در بودجه سال 1400 نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و مقاومت ملت شریف ایران اسلامی و تلاش خدمتگزاران، دوران گذار با سربلندی پشت سرگذاشته خواهد شد.

در این نشست گزارش عملکرد 9 ماهه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان ارائه و با حضور نمایندگان کانون های بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی، مشکلات بازنشستگان استان بررسی شد.

همچنین رسول فرخی رئیس مجمع نمایندگان گیلان، احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی و جبار کوچکی نژاد و سیدعلی آقازاده از نماینگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه ها و  نظرات خود در راستای توسعه استان پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان