Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه اکنون دین و اقتصاد ۲ دغدغه اصلی مردم است گفت: سیاسی کاری به مردم و حیثیت نظام لطمه می زند.

آیت الله سیدعلی حسینی اشکوری شامگاه جمعه در سخنرانی به صورت مجازی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای خیلی ها قابل باور نبود اظهار داشت: در زمان پیروزی انقلاب آقای محمدباقر صدر استاد بنده در نجف فرمودند آمال انبیا و اولیایی که موفق به پیروزی نشدند به وسیله امام خمینی (ره) محقق شد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شهید محمدباقر صدر فرمودند در امام خمینی (ره) ذوب شوید همانگونه که او در اسلام ذوب شد ایشان با وجود اینکه در فقه نخبه بوده و مرجعیت داشت خودش را به عنوان یک سرباز امام خمینی (ره) می دانست.

 آیت الله حسینی اشکوری گفت: در زمان پیروزی انقلاب خفقان در عراق شکست و با همه اختلافات و دگرگونی ها روحیه ای در مردم عراق ایجاد شد و حتی این پیروزی را از آن خود می دانستند لذا این پیروزی آمادگی بروز انقلاب را در عراق ایجاد کرد و پس از سقوط صدام مراودات ایران با عراق افزایش یافت و نقش شهدایی مانند سردار شهید سلیمانی در تحول عراق کنونی بسیار موثر بوده است.

 وی افزود: برخی از حوزه های علمیه برنامه های سنتی و فارغ از بحث های سیاسی را دنبال می کنند اما برخی دیگر با دیدگاه دیگری که از انقلاب نشئت گرفته فعالیت می کند و آن هم این است که حوزه در محدوده حوزوی خود باقی نماند و اندوخته های خود را در جامعه پیاده کند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بخشی از  هزینه حوزه توسط دولت پرداخت می شود مانند خیلی از عرصه های دیگر اما این به معنای حکومتی بودن حوزه  نیست؛ اقتضای دفاع از حوزه، دین و شریعت بپا خاستن در مقابل انحراف، ظلم، کم کاری و قصور در جامعه است.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی نیز قصورهایی وجود دارد خاطرنشان کرد: باید با این قصورها مبارزه شود دشمن بی امان درصدد تفرقه افکنی است قطعاً اشتباهاتی عمدی و سهوی از سوی مسئولان انجام شده و این موجب سست کردن اعتماد و اعتبار مسئولان در برابر مردم می شود.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دشمنان برای تفرقه افکنی به بزرگنمایی تخلفات و نسبت دادن تهمت های ناروا به مسئولان می پردازند اما قطعاً انتظارها از حکومت جمهوری اسلامی به حداقل رساندن این تخلفات است.

وی با بیان اینکه سیاسی کاری و رقابت های سیاسی صدمات زیادی به مردم و اعتبار و حیثیت نظام می زند گفت: وعده های دروغین برخی از سیاسیون عوام فریبی بوده و درست نیست لذا رابطه بین مردم و مسئولین مانند اوایل انقلاب نبوده و نگاه افراد به منصب ها به عنوان طعمه، زمینه رانت و زمینه سودجویی برای خود، حزب و خانواده خود بوده و این نگاه مفاسد زیادی داشته است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ابراز داشت: گاهی عملکرد ما و مسئولین باعث ریزش و دلزدگی مردم می شود و مسئولیت ما در این حوزه دو چندان است مردم انتظارات به حقی به ویژه در حوزه معیشت دارند اکنون مردم از لحاظ معیشت و وضعیت اقتصادی در تنگنا هستند.

آیت الله حسینی اشکوری با اشاره به اثرات مخرب تحریم ها علیه ایران افزود: ضعف مدیریت نیز در اقتصاد کشور اثر داشته و در این مسئله نباید انگشت اتهام تنها به سوی دولت گرفته شود این ناهماهنگی در همه حوزه ها است کمااینکه بودجه ارائه شده برای همین مملکت بوده و در مملکت اسلامی گروکشی معنایی ندارد.

وی با بیان اینکه اکنون با وجود تمام مشکلات دینداری مردم از جهاتی افزایش یافته و مردم آب دیده تر شده اند گفت: وقتی عملکرد بد بنده سبب ریزش جوانان و افرادی از دین و انقلاب شده آن فرد این امر را به اصل دین و بزرگانی نسبت می دهد که به تلاش در این مسیر و پاسداری از مردم پرداختند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت به روز بودن طلاب در حل مسائل و مشکلات جامعه خاطرنشان کرد: عالم و ملا شدن در همان روش های قدیمی نیست ملایی این است که طلبه مشکلات را با وضعیت امروز حل کرده و به روز باشد.

وی با بیان اینکه نظام بانکی در کشور تخلفات و فسادهای مالی را به همراه داشته و برخی نیز در این زمینه سوتصرف می کنند افزود: بنگاهداری در بانکداری درست نیست اما بانک نیز بدون درآمد نمی تواند امورات خود را بگذراند و قوانین باید طوری باشد که جلوی رشد بی رویه و سواستفاده بانک ها گرفته شود بانک ها نباید مرکز تولید پول باشند بلکه باید توزیع کننده پول به مراکز اقتصادی باشند.

 آیت الله حسینی اشکوری عنوان داشت: برای مردم 2 دغدغه اصلی دین و عقیده و اقتصاد در اولویت است البته با توجه به نوع نگرش هر فرد جایگاه این 2 متفاوت است حزب ها و گروه های راست و چپ اهمیتی نداشته و سیاسیون خواسته های کاذبی را در راستای تبلیغات خود به جامعه تزریق می کنند.

 وی اظهار داشت: کرونا در کشور مدیریت خوبی داشته و نباید در اقدامات قوه مجریه در این حوزه نگاه بی انصافانه داشت اما این به این معنا نیست که نمی شد کار بیشتری انجام داد می توانستیم با اقتصاد مقاومتی اقدامات بهتری را انجام دهیم این گونه نبوده که بگوییم تحریم ها هیچ اثری نداشته قطعاً سخت بوده و در اقتصاد اثر زیادی داشته است.

 آیت الله حسینی اشکوری با بیان اینکه مدیریت افراد یا در جهت از میان بردن افراد دیگر و تبلیغات بوده و یا خالصانه و برای حل مشکلات است و بنده مدیریت را به این شکل که سیاه نمایی می شود نمی بینم گفت: ما باید مشکلات خود را با دنیا با چارچوب حفظ آرمان های اصیل انقلاب و بدون جنجال و توقع حل کنیم و نباید ایران هراسی ایجاد کنیم.

 نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شرط بازگشت ایران به برجام لغو تحریم ها است وقتی تحریم ها لغو شود مشکلات حل می شود برخی سختی و گرفتاری مردم را ابزار سود و کسب و کار قرار دادند که باید از کار خود توبه کرده و از خدا بترسند.

آیت الله حسینی اشکوری خاطرنشان کرد: اینکه یک ایرانی و یک فرد به افزایش فشارهای آمریکا بر ملت ایران راضی باشد به چه معنی است؟ برخی از ایرانیان خارج نشین که ادعا دارند دلشان به حال ایران و ملت می سوزد این چه دلسوزی است که حاضرند ملت برای بقای یک گروه و ظلم یک ظالم در رنج باشند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولیت نزد مسئولین یک امانت است خاطرنشان کرد: کسی که مسئول است باید توانمند بوده و دید خدمت به مردم داشته باشد و اگر ببیند شخصی بهتر از او عمل می کند از میدان کنار بکشد.

 وی با اشاره به اینکه ایران در جنگ وضعیت بسیار سختی داشته و ما بحران های بسیار دردناکی را پشت سر گذاشتیم عنوان داشت: مردم و به ویژه مسئولین نباید این را از یاد ببرند و باید آن بحران ها را یادآوری کرده و بدانند که در مملکتی حکومت می کنند که بحران های بسیار تلخی را گذرانده است.

 آیت الله حسینی اشکوری با بیان اینکه رهبری مقام معظم رهبری در این 30 سال با اقتدار و قدرت کامل بوده خاطرنشان کرد: خبرگان رهبری باید در هر شرایط به وظایف خود عمل کرده و رهبری را تنها نگذارد و از مواضع به حق ایشان دفاع کرده و اگر نکته نظری بود به ایشان منعکس کنند.

 وی با اشاره به اینکه مجلس خبرگان برای کسی عصمت قائل نیست و در این حوزه اگر شبهه و سوالی بوده با مقام معظم رهبری مطرح شده و ایشان نیز با روی گشاده پاسخگوی سوالات بودند افزود: لذا خداوند تعالی نیز در آیه قرآن پیامبر اکرم را به خوش رویی و مشورت در امور با مردم سفارش کرده و لذا حاکم عادل و عالم نتیجه این مشورت را می سنجد و اگر این نتیجه درست بود بعد تصمیم گیری می کند.

 نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رفت و آمدهای اتوبوسی کاری پسندیده ای نیست اظهار داشت: هر کدام از دولت هایی که روی کار آمدند خدماتی داشتند تشکیلات مدیریتی باید به گونه ای باشد که هر کسی کاری انجام می دهد نفر بعدی ادامه کار او را تکمیل کند نه اینکه سلیقه ای عمل کرده و با رویه خود جلو رود.

 وی با اشاره به اینکه فتنه اصولاً کار درستی نیست و لذا باید فتنه 88 سرکوب می شد ابراز داشت: در برخورد با فتنه 88 خطاهایی نیز صورت گرفت و شاید می شد ملاحظاتی در آن زمان ایجاد شود؛ فتنه سال 88 خسارات زیادی را به کشور وراد کرد موجب ایحاد اختلاف و زیر سوال رفتن اعتبار نظام شد و عاملان باید ابتدا بفهمند که اشتباه کردند و سپس به اشتباه خود اقرار کرده و معذرت بخواهند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص ادعاهای افراد مبنی بر بروز تخلفات در انتخابات خاطرنشان کرد: تخلفات در انتخابات قطعاً ممکن بوده و امر محالی نیست اما بر حسب قرائن این امر صورت نگرفته و از همه مهم تر مقام معظم رهبری نیز تأیید کردند و ما نیز از ایشان اطلاعت کردیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان