Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: شدت کشندگی کرونا در مردان به دلیل همزمانی با سایر بیماری های مردان بیشتر است.

آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هفته نخست اسفندماه هفته سلامت مردان نامگذاری شده و در این هفته راهکارهایی را برای پیشگیری و درمان بیماری ها و افزایش سلامت در مردان توصیه می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ابراز داشت: مردان کمتر پیگیر روش های پیشگیری بوده و معمولاً تا زمان حاد شدن بیکاری به پزشک مراجعه نمی کنند.

حیدرزاده خاطرنشان کرد: در سراسر جهان همزمانی بیماری کرونا با بیماری های مردان، کشندگی و شدت ابتلا به کرونا در مردان را افزایش داده است.

وی گفت: در همین راستا در هفته نخست اسفندماه مردان جامعه مورد توجه قرار می گیرند که نسبت به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند و روش های پیشگیری که مراکز جامع خدمات سلامت و پزشکان خانواده به آن ها توصیه می کنند را جدی بگیرند.

حیدرزاده عنوان داشت: مردان با گذشت از سن 40 تا 50 سالگی لازم است باید در فواصل زمانی یک الی 3 ساله آزمایش هایی نظیر فشار خون، قند خون، چربی خون و بیماری هایی نظیر پروستات را برای بررسی وضعیت خود انجام دهند.

وی ابراز داشت: توصیه ما این است که مردان با مراجعه به مراکز جامع خدمات سلامت و پایگاه های سلامت وضعیت خود را از لحاظ فاکتورهای مذکور بررسی و کنترل کنند تا ابتلای همزمان به کرونا سبب مرگ و میر در آن ها نشود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان