Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: اهتمام ما بر تشکیل دفتر برنج در وزارت خانه جهاد کشاورزی بوده و قول آن را از وزیر کشاورزی گرفته ایم و به زودی این دفتر در جهت حمایت از محصولات کشاورزی تأسیس می شود.

جبار کوچکی نژاد اظهار داشت: اکنون بخش درآمدهای لایحه بودجه 1400 در حال بررسی بوده و تا تبصره 9 لایحه بودجه بررسی شده است بخش درآمدها جمع بندی نشده و پس از اتمام آن بخش هزینه های لایحه بودجه بررسی می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: مقام معظم رهبری بر یک صدایی 3 قوه تأکید کردند اما از طرفی فرمودند که قانون مجلس قانون خوبی بوده و مجلس و دولت باید در چارچوب قانون با هم هماهنگ باشند و قانون عرصه ایجاد وحدت برای 3 قوه است.

کوچکی نژاد عنوان داشت: به عقیده بنده در توافق نامه بین سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی تخلف صورت گرفته و هرگونه توافق بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد وگرنه در مجامع بین المللی قابل اتکا نیست.

بیشتر بخوانید

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: قوه قضائیه باید در این حوزه ورود کند و قضاوت قوه قضائیه می تواند فصل مشترکی بین دولت و مجلس شورای اسلامی باشد.

رئیس فراکسیون محصولات استراتژیک کشاورزی و صنایع وابسته مجلس گفت: برای حمایت از کشاورزی فراکسیونی تحت عنوان فراکسیون محصولات استراتژیک کشاورزی و صنایع وابسته در مجلس تشکیل شده و اخیراً نیز جلساتی با وزیر جهاد کشاورزی داشتیم.

وی با بیان اینکه در این فراکسیون بخش های مختلف کشاورزی در نظر گرفته شده تصریح کرد: اهتمام ما بر تشکیل دفتر برنج در وزارت خانه جهاد کشاورزی بوده و قول آن را از وزیر کشاورزی گرفته ایم و به زودی این دفتر در جهت حمایت از محصولات کشاورزی تأسیس می شود.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه این اقدام یک کار اساسی در حوزه کشاورزی است خاطرنشان کرد: در بخش مرکبات، چای و ابریشم جلساتی در سطح کشوری برگزار شده و از فعالان خصوصی این بخش ها نیز دعوت به عمل می آوریم.

وی گفت: اخیراً جلسه ای با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور داشتیم مبنی بر اینکه برخی از فعالیت های حوزه هسته ای در بخش کشاورزی را در گیلان مستقر کنیم سال گذشته 40 میلیارد تومان برای این امر اعتبار پر نظر گرفته شده و زمین مورد نظر نیز در حال فراهم شدن است.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در صورت تأسیس این سازمان در بخش مبارزه با آفات و از بین بردن حشرات مزاحم در کشاورزی تحول خوبی ایجاد می شود.

کوچکی نژاد با بیان اینکه تأسیس این سازمان کشاورزی شمال کشور را تحت تاثیر قرار می دهد ابراز داشت: کرم ساقه خوار یکی از مشکلات کشاورزی گیلان است که می توان آن را با روش عقیم سازی از بین برد و لذا برای ماندگاری بالای محصولات برای چند سال می توان از روش پرتودهی استفاده کرد.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس از تشکیل ایستگاه تحقیقاتی کشاورزی پر گیلان خبر داد و تصریح کرد: در جلسه ای که بین سازمان انرژی اتمی ایران و سازمان جنگل ها و مراتع انجام شد توافقاتی صورت گرفت تا کارخانجات مذکور در بخش کشاورزی در گیلان مسقر شوند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس عنوان داشت: با ضعفی که در ترکیب شورای شهر رشت در ادوار گذشته داشتیم و مشکلات شهری که به واسطه آن ایجاد شد منافع شهروندان آسیب دیده و مشکلات شهری در رشت افزایش یافت.

وی با بیان اینکه همچنان این مشکلات مدیریت شهری مشاهده می شود خاطرنشان کرد: اخیراً رئیس سازمان بازآفرینی شهری را به گیلان دعوت کردیم و 150 میلیارد تومان برای بازآفرینی شهری در نظر گرفتیم و لذا پیگیر دریافت منابع آن هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان