Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از افزایش یک هزار واحدی سهمیه طرح احداث واحد مسکونی محرومان در استان خبر داد و گفت: با احتساب سهمیه جدید تعداد مسکن محرومان استان به سه هزار واحد افزایش یافت.

محمد اکبرزاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تاکنون یک هزار و ۸۰۱ متقاضی موفق به دریافت پروانه ساخت شده اند، افزود: برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد پنج درصد و ۳۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مسکن استان و همکاری بانک های عامل در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به آغاز معرفی متقاضیان به بانکهای عامل تصریح کرد: تاکنون دو هزار و ۸۶ متقاضی به بانک معرفی و یک هزار و ۹۹۱ قرارداد با بانکهای عامل منعقد شده است.

وی همچنین از پرداخت ۶۶ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به متقاضیان خبر داد و اظهار کرد: تاکنون برای ساخت این واحدها هزار و ۶۷۲ مورد پی کنی، هزار و ۱۸۴ مورد اجرای فونداسیون، ۳۸۲ مورد اجرای ستون، ۲۱۱ واحد اجرای سقف و ۱۱۳ مورد دیوار کشی انجام شده است.

اکبرزاده یادآور شد: از دهه فجر سال گذشته برای ۳۵ خانوار شهری و روستایی مبلغ هزار و ۸۳۱ میلیون ریال از محل کمکهای بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) جهت ساخت، تعمیر، تکمیل، خرید، رهن، اجاره و تامین مسکن محرومان پرداخت شده است.

 احداث دو هزار واحد مسکن محرومان با جامعه هدف مددجویان کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی و حتی افراد که مسکن مستهلک،  فرسوده و غیر مناسب دارند، احداث می شود.

طرح احداث دو هزار مسکن محرومان با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان از شهریور ماه امسال آغاز شده است و سهمیه جدید به این رقم افزوده می شود.

گیلان با دو نیم میلیون نفر جمعیت از متراکم ترین استانهای کشور است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان