Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با بیان اینکه "پیوستن به FATF چیزی جز پیمودن راه برجام نیست" گفت: هر کسی ذلت دیگری برای ملت ایران رقم بزند خائن است.

آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: خداوند به انسان ها چشم و گوش داد تا درست و باطل را تشخیص دهند اما بعضی انسان ها همواره شکرگزاری نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه انسان تکلیف مدار است خاطرنشان کرد: انسان دارای مسئولیت های فراوان و سنگینی است و اگر در این مسیر ناشکری کند و نسبت به انجام مسئولیت هایش بی توجه باشد کافر است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) خاطرنشان کرد: بسیاری از بخش های عمر آن حضرت در زندان ها سپری شد اما هرگز رابطه آن حضرت با مردم قطع نشد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه انتظار فرج برای امام زمان(عج) جزو بهترین عبادات محسوب می شود تصریح کرد: انتظار فرج به معنای زندگی کردن همراه با آرزو، امید و خوشبین بودن به آینده جهان است و اینکه انسان بداند که سرانجام این دنیا در اختیار صالحان قرار می گیرد .

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به مناسبت 21 اسفندماه و سالروز مبعث پیامبراکرم(ص) ابراز داشت: امام در رابطه با عظمت روز مبعث رسول اکرم(ص) می فرماید هیچ روزی شریف تر از آن نیست و حادثه بزرگ تر از آن حادثه اتفاق نیفتاده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به حملات اخیر هواپیماهای آمریکایی به سوریه تصریح کرد: این حملات با دستور مستقیم "جو بایدن" انجام شد و معلوم نیست دقیقاً چه اهدافی را دنبال می کند اما صراحتاً اعلام شد که این حملات با دستور مستقیم او انجام شده است.

آیت الله فلاحتی پیام حملات بایدن به سوریه را متذکر شد و بیان کرد: شاید او با این حملات می خواهد به متحدان عربی و منطقه ای خود بگوید که ما هنوز هستیم و از شما حمایت خواهیم کرد از سوی دیگر می خواهد به ایران هشدار دهد که اگر به برجام بازنگردید گزینه نظامی همچنان روی میز است.

امام جمعه رشت افزود: حمایت همه جانبه از صهیونیست ها و همچنین حمایت از گروه های تکفیری شکست خورده و متلاشی شده را می توان جزو دیگر اهداف جوبایدن دانست از طرفی می خواهد بگوید که توانسته بر اوضاع آمریکا مسلط شود و اکنون به دنبال مسلط شدن بر دنیای خارج از آمریکا است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: به اذعان بسیاری از تحلیلگران خارجی، جو بایدن هنوز نتوانسته بر اوضاع آمریکا مسلط شود و آمریکا با چالش های اقتصادی، سیاسی و مشکلات ناشی از کرونا همچنان دست و پنجه نرم می کند.

وی برهم زدن کریدور مقاومت بین عراق، سوریه و لبنان را جزو دیگر اهداف جو بایدن دانست و بیان کرد: بعد از شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، آتش کینه ملت ها نسبت به آمریکا شعله ور شد و امروز بسیاری از کشورهای صاحب مقاومت در منطقه درصدد بیرون کردن آمریکا و نیروهای آمریکایی از غرب آسیا هستند و شاهد آغاز این حرکت هستیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تاریخ مصرف بازی های کودکانه آمریکا دیگر گذشته و بینی آنها امروز در منطقه به خاک مالیده شده است ابراز داشت: بسیاری از ملت های آزادی خواه و ملت های منطقه امروز به این باور رسیده اند که ایستادگی و مقاومت تنها راه نجات است و این ایستادگی را از ملت ایران آموختند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه مسئله پیوستن ایران به تشکل FATF مجدداً توسط برخی مسئولان مطرح شده است افزود: این طرح توسط حیله گران جهانی برای ملت ها طراحی شده است اما عده ای هنوز در داخل کشور می گویند اگر ما به آن نپیوندیم آنها در روابط اقتصادی شان با ما در آینده دچار چالش خواهند شد.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه پیوستن به FATF چیزی جز پیمودن راه برجام نیست بیان کرد: چین که غول اقتصاد جهانی است جرأت حرف مقابل آمریکا را ندارد اما ما همواره از کسی نترسیدیم و کشورهای منطقه نیز شاهد این مقاومت هستند تا جایی که بسیاری از ملت های آزادی خواه به این باور رسیدند که تنها راه نجات ملت هایشان پیمودن راهِ ملت ایران است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به تاثیرات مقاومت در مقابل دشمن عنوان کرد: هرجا که مقاومت کردیم پیش رفتیم؛ در تاریخ اسلام وقتی مومنان راستین با جبهه کفر و استکبار مواجه می شدند، هر چقدر که بر تعداد جبهه کفر افزوده می شد بر ایمان مومنانِ راستین افزوده می شد.

وی پیوستن به FATF را ذلت دیگری دانست و بیان کرد: هر کسی ذلت دیگری برای ملت ایران رقم بزند و نسخه آن را بپیچد، خائن است لذا تنها راه نجات ملت ایران و تنها راهی که خط قرمز خود می دانیم توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب است و باید بنگریم که ایشان به عنوان رهبر امت درباره نسخه های باطل غربی و شرقی چه می فرمایند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه توجه به فرمایشات و تدابیر رهبر معظم انقلاب برای ملت ایران و ملت های اسلامی چیزی جز سعادت به همراه ندارد افزود: ملت ما مقاوم است و مسئولان و دولتمردان نیز باید گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشند.

آیت الله فلاحتی خطاب مسئولان و دولتمردان کشور گفت: گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب باشید و به فرمایشات ایشان توجه و عمل کنید و این خواسته ملت ایران است و از هیچ چیز نهراسید و بدانید که قدرت های جهانی تاکنون در مقابل ملت ایران ذلیل شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان