Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس گفت: ۵۰ میلیارد تومان به بازسازی زیرساخت های آسیب دیده در سیل تالش اختصاص یافت.

حسن محمدیاری درباره بازنگری صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: این موضوع در صحن مجلس مطرح شده اما به دلیل مشخص نبودن منابع مالی آن در زمان دیگری بررسی می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان داشت: مجلس مجوز استفاده دولت از ارز 4 هزار و 200 تومانی برای تأمین کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی را به دولت داد و برای این امر تدابیر نظارتی نیز پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته ارز 4 هزار و 200 تومانی مورد سو استفاده رانت خواران قرار گرفت لذا اگر ساز و کار جدیدی برای نظارت بر این امر اتخاذ شود جلوی بسیاری از فسادها در این زمینه گرفته می شود.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: مجلس به دنبال نظارت و شفاف سازی استفاده از ارز 4 هزار و 200 تومانی بوده و در این حوزه حساسیت لازم را به خرج می دهد تا زمینه برای سواستفاده سودجویان فراهم نشود.

 محمدیاری درباره ناعدالتی صورت گرفته در  همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی گفت: این موضوع در مجلس مطرح شده و مجلس سعی بر مرتفع کردن این ناعدالتی بوجود آمده در همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی دارد.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در حوزه برقراری عدالت در همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی جلساتی برگزار شد و اقداماتی برای حل این مشکل در دستور کار قرار گرفته است.

نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال با بیان اینکه در بحث مدیریت بحران برای مناطق حادثه خیز  بودجه ای پیش بینی شده افزود: در سیل اخیر تالش که حدود 200 میلیارد تومان خسارت به همراه داشت نتوانستیم از منابع ملی برای جبران خسارات استفاده کنیم.

 وی با بیان اینکه در این زمینه اخیراً جلسه ای در سازمان برنامه و بودجه داشتیم گفت: دولت 100 میلیارد تومان به حوزه بحران در غرب استان گیلان اختصاص داد اما با توجه به اینکه اوراق قرضه بوده و مربوط به سال 1401 است مقرر شد تا 50 میلیارد تومان آن برای بازسازی زیرساخت های آسیب دیده از سیل تالش در نظر گرفته شود.

محمدیاری درباره سردرگمی های ایجاد شده برای مردم در راستای حذف دفترچه های تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت باید زیرساخت های مربوط به این امر را فراهم کند افزود: این طرح در ابتدای امر بوده و ان شاالله با گذشت زمان و اجرایی شدن آن شاهد افزایش رضایتمندی مردم باشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان