Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : در ادامه پویش هر هفته الف ب ایران؛ طرح های آبرسانی به هشت روستای گیلان، عصر امروز (سه شنبه) با حضور استاندار گیلان و از طریق ارتباط تصویری توسط وزیر نیرو ، به بهره برداری رسید. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع در این مراسم با اشاره به افزایش بیش از ۱۳ درصدی شاخص بهره مندی روستاهای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی در دولت تدبیر و امید با وجود محدودیت های اقتصادی گفت: جمعیت بهره مند از این نعمت ، از حدود ۶۵ درصد به نزدیک به ۷۹ درصد رسیده که حاکی از برخورداری یک هزار و ۷۱۲ روستا از شبکه آب شرب سالم در گیلان است.

وی به رشد ۵۶ درصدی بازسازی تاسیسات آب شرب روستاهای گیلان در دولت های یازدهم و دوازدهم اشاره و خاطرنشان کرد: طی هفت سال گذشته در بخش آب شهری نیز شاهد رشد ۱۴ درصدی جمعیت بهره مند از آب آشامیدنی سالم و پایدار بوده ایم.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین با بیان رشد ۸۲ درصدی ظرفیت تصفیه خانه های آب استان اظهار کرد: ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب استان هم رشد ۷۰ درصدی را شاهد است.

وی اقدامات صورت گرفته در راستای یکپارچه سازی بخش شهری و روستایی را موجب افزایش و بهبود خدمات رسانی به روستاها دانست و افزود: مصداق بارز آن در گیلان رشد ۳.۲ برابری مراکز خدمات رسانی است.

طرح های آبرسانی به هشت روستای گیلان با جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر، به صورت همزمان در شهرستان های رشت (روستاهای ویشکاننک و امشه)، صومعه سرا (روستای ماتک لیفشاگرد)، سیاهکل (روستای ملکرود بالا) ، شفت (روستای چوبر ، فاز دوم)، رودسر (روستای بازنشین سفلی) و املش (روستاهای امام و ملکوت ، فاز دوم) افتتاح شد.

برای اجرای این طرح ، 81 میلیارد ریال و از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.

ظرفیت تامین آب این روستاها ، 23 لیتر بر ثانیه بوده و برای آبرسانی به آنها، 25 هزار متر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع اجرا و 330 مترمکعب مخزن ذخیره آب شرب احداث شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان