Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی به کنگره ملی «لشکر فرشتگان تاریخ ساز» ویژه تجلیل از زنان شهید، جانباز و آزاده، این زنان مجاهد، شجاع و فداکار را از برترین قله های افتخارات انقلاب اسلامی خواندند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران آن را در محل همایش قرائت کرد، به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

شهیدان و جانبازان و آزادگان زن، نمایشگرانِ یکی از برترین قلّه های افتخارات انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی اند. قدرت ایمان، راه مجاهدتهای بزرگ را به روی زنان ایرانی گشود و صحنه های شگفت انگیز و کم نظیری از حضور شجاعانه و فداکارانه و مبتکرانه ی آنان در میدانهای دشوار پدید آورد. از تظاهرات شورانگیز روزهای انقلاب تا دوران فراموش نشدنی دفاع مقدّس، و از قهرمانی در صفوف نبرد تا دل بریدن از فرزند و همسر و فرستادن آنان به پیشباز خطر و تا خدمات پشت جبهه، و از حضور در جبهه ی علم و تحقیق و فنّاوری و درخشندگی در وادی ادبیّات و هنر، تا هنرنمایی در عرصه های اجتماعی و سیاسی و مدیریّتها، و سرانجام فداکاری در میدان سلامت و خدمت به بیماران در آزمون پُرخطر اخیر، همه و همه نشانه های اعتلای معنوی زنِ ایرانی است که به برکت نظام اسلامی و درسها و ارزش گذاری های اسلام پدید آمده است.

بی شک زنان شهید و جانباز و آزاده ــ که تعداد آنان را هفده هزار دانسته اند ــ در قلّه ی این افتخاراتند. زن ایرانی توانست به رغم فرهنگ فساد و انحطاط غربیِ تحمیل شده بر بسیاری از زنان در دوران نحس پهلوی، خود را به شرافت و طهارت مطلوب اسلام نزدیک کند و این افتخاری بزرگ است؛ و الحمد لله ربّ العالمین.

سیّدعلی خامنه ای ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان