Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به وجود فقر مدیریتی در این استان، گفت: به دنبال سیاه نمایی وضعیت گیلان نیستیم اما متاسفانه در این سال ها بیشتر به موضوعات روبنایی توجه شده است.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نمازجمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه ۲۲ اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید در سال ۵۸ و به عنوان روز شهدا نامگذاری شده است، اظهار کرد: اقتدار و عزت انقلاب و نظام اسلامی مدیون و مرهون خون شهدا است.

وی با تأکید بر اینکه احترام به خانواده های شهدا وظیفه همگان اعم از مسئولان و مردم است، افزود: خانواده ها شهدا با از خودگذشتگی و تقدیم عزیزان خود در را انقلاب و اسلام نمونه ای از اسوه های صبر و مقاومت هستند.

امام جمعه رشت در ادامه به فرا رسیدن ماه شعبان و اعیاد مبارک در این ماه اشاره کرد و گفت: روزهای پایانی امسال مزین به اعیاد شعبانیه و میلاد با سعادت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل عباس (ع) است.

وی با اشاره به اینکه شیوع کرونا سبب شده تا در یک سال گذشته توفیق زیارت حرم مطهر امام حسین (ع) را نداشته باشیم، اضافه کرد: امیدواریم با ریشه کن شدن این ویروس منحوس بار دیگر بتوانیم حرم های مطهر در عراق را زیارت کنیم.

آیت الله فلاحتی به در پیش بودن روز پاسدار همزمان با ولادت امام حسین (ع) نیز اشاره و تصریح کرد: پاسداران انقلاب اسلامی با تاسی از امام شهید خود چگونه زیستن را آموخته و در راه آرمان ها خود از جانشان نیز گذشتند.

وی با بیان اینکه پاسداران از مرزهای عقیدتی جامعه حراست می کنند، افزود: جانبازان نیز روز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل (ع) به نام آنها مزین شده است از ذخایر انقلاب هستند و بارها وفاداری خود به انقلاب و اسلام به ویژه رهبر معظم انقلاب را ثابت کرده اند.

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود در جامعه خواستار توجه بیشتر مسئولان به حل مشکلات شد و گفت: اصلاح ساختار بودجه از مسائل مهم است که متولیان امر باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی همچنین به مشکلات موجود در بخش های مختلف در استان گیلان نیز اشاره و با تأکید بر اینکه به دنبال سیاه نمایی وضعیت نیستیم، اضافه کرد: متأسفانه در سال های گذشته تنها به موضوعات روبنایی در گیلان توجه شده و زیربناها این استان با مشکلات متعددی مواجه است.

امام جمعه رشت تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی را بخشی از این مشکلات برشمرد و تأکید کرد: استان گیلان دچار فقر مدیریتی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر تقویت تولید داخلی، بیان کرد: جلوگیری از صادرات بی رویه، صرفه جویی و بهینه سازی با توجه به فناوری های جدید و همچنین افزایش نظارت در بازار توزیع تولید و مبارزه با احتکار از راهکارهای ارتقای معیشت و جلوگیری از گرانی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان