Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان جانبازان را الگوهای ماندگار فداکاری و نماد ایثار خواند که با تأسی از جانباز دشت کربلا و پرچمدار فضیلت های انسانی؛ برای دفاع از کیان میهن، ایران اسلامی و مردم، رشادت های فراموش نشدنی انجام داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع امروز (پنجشنبه) به مناسبت سالروز ولادت حضرت عباس (ع) و روز جانباز، در دیدار فرزندان شهدا و نیز جانبازان و ایثارگران استانداری؛ با تبریک اعیاد فرخنده ماه شعبان و عید نوروز ، علمدار کربلا را در تقوا ، زهد و پرهیزکاری مثال زدنی خواند و ادامه داد: یکی از تعابیری که از ابالفضل العباس و به نقل از ائمه معصومین یاد می شود، بنده صالح خداست که نشان دهنده جایگاه این الگوی ادب و وفاداری است.

وی خلوص نیت و توکل به خداوند متعال را موجب رستگاری و انجام شدن امور به بهترین شکل دانست و اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت حضرت عباس (ع) در جبهه حق ، آموزه ای است که جانبازان سرافراز ما هم در دوران دفاع مقدس و سپس در دفاع از حرم، در راستای اعتلای اسلام و ارزش های دینی و اخلاقی انجام دادند.

استاندار گیلان با تصریح اینکه هرچه گام و تلاش بیشتری برای ترویج اخلاق دینی انجام دهیم، در راستای توسعه اجتماعی جامعه حرکت کرده ایم، گفت: جانبازان، نمادهای شایسته ای برای استمرار فرهنگ و روحیه ایثار در کشور هستند و رویکردهای آنان  به عنوان یک فرهنگ، باید به جامعه خصوصا نسل جوان منتقل شود.

دکتر زارع تأکید کرد: امروز بیشتر از هر زمان دیگری باید در راستای رضایت مردم گام برداریم و این امر، موجب خشنودی پروردگار نیز خواهد بود.

وی با یادآوری اهتمام استان در خصوص تامین زمین و ساخت مسکن برای ایثارگران در تفاهم نامه ای که با بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور امضا شده، گفت که برای ایثارگران، هر کاری که در توان داشته باشیم، انجام می گیرد.

در پایان این دیدار؛ شماری از فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران استان تجلیل شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان