Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه مردم در تعطیلات نوروز باید همچنان هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند گفت: مردم از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند؛ و مسافران حین سفر باید پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

دکتر آبتین حیدرزاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون ۲۹۰ در بیمارستان های استان بستری هستند اظهار کرد: ۴۹ نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های استان بستری شدند و حال ۶۰ نفر نیز وخیم است.

وی با اشاره به نگاهی به یکسال گذشته از روند ویروس کرونا در استان گفت: سال گذشته شاهد شروع طوفانی از گسترش ویروس کرونا در گیلان بودیم که خوشبختانه با پیگیری های مسئولان و مردم شیوع بیماری در استان پایین آمد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه مردم در تعطیلات نوروز باید همچنان هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند گفت: مردم از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند؛ و مسافران حین سفر باید پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه به مردم استانمان قول می دهیم که ما پیگیر مسافرت ها هستیم خاطرنشان کرد: اگر مسافرانی با علائم مشکوک به استان ورود کند ایزوله خواهند شد.

حیدرزاده با تاکید بر رعایت استاندارهای ایمنی در سال ۱۴۰۰ گفت: مردم سال ۱۴۰۰ را با جدی گرفتن دستورالعمل های بهداشتی آغاز کنند.

وی گفت: براساس پیش بینی ها نیمه دوم سال ۱۴۰۰ همه مردم کشور واکسینه خواهند شد گفت: هم اکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر از مردم استان علیه ویروس کرونا واکسینه شدند و این روند در ایام تعطیلات نیز ادامه خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان