Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به موج جدید بیماری کرونا در برخی از استان های کشور، گفت: وضعیت شیوع این بیماری در گیلان نیز هشداری بوده و می طلبد مسافران هر چه سریع تر گیلان را ترک کنند.

 ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در گیلان اظهار کرد: وضعیت شیوع ویروس کرونا در گیلان به مرز هشدار رسیده و این نشان می دهد مراقبت ها در رعایت پروتکل های بهداشتی باید افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به آغاز موج جدید کرونا ویروس در برخی از استان های کشور، افزود: تغییر وضعیت رنگ شهرستان ها در برخی از استان ها نشان می دهد مراقبت ها و رعایت شیوه نامه ها جدی گرفته نشده و این مسئله بسیار مخاطره آمیز است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان با اشاره به فشار مضاعف به کادر بهداشت و درمان در پی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: استان گیلان علیرغم تلاش های صورت گرفته در جهت توسعه زیرساخت های بهداشت و درمانی، ظرفیت کافی برای ارائه خدمات هم زمان به بیماران بومی و غیربومی را ندارد.

دبیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گیلان با اشاره به در پیش بودن روز طبیعت و احتمال تشکیل دورهمی های خانوادگی، گفت: تشکیل دورهمی ها یکی از اصلی ترین کانون های شیوع و ابتلا به ویروس کرونا بوده، ازاین رو از همه مردم فهیم انتظار می رود در روز طبیعت در خانه بمانند و از تشکیل دورهمی ها جداً بپرهیزند.

سالاری با اشاره به خیل عظیم مسافران در گیلان و تشدید شیوع بیماری کووید 19 در این استان، گفت: از مسافران محترم تقاضا داریم هر چه سریع تر نسبت به ترک استان اقدام کرده تا ناخواسته شاهد افزایش بار بیماری و انتقال بیشتر آن نباشیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان